Zwiedzałem pałac na wakacjach i dowiedziałem się, że jest na sprzedaż

Zwiedzałem pałac na wakacjach i dowiedziałem się, że jest na sprzedaż

Przez bardzo długi czas planowałem wyjazd na wakacje wraz z moją rodziną. W tym celu zaplanowałem bardzo przyjazny nocleg w pięknej okolicy. Znajdowało się tam wiele zabytków. Wraz z małżonką uwielbialiśmy oddawać się zwiedzaniu. Z wykształcenia oboje byliśmy historykami.

Pałac na sprzedaż a marzenia

pałacDzięki temu dzieliliśmy część wspólnych pasji. Po dotarciu na miejsce byłem zaskoczony. Nie spodziewałem się aż tak sprzyjającej pogody. Była wprost idealna do wspólnych spacerów na łonie natury. Podczas naszych pieszych wędrówek zauważyliśmy wielki zamek na sprzedaż. To mnie nie zwykle zaskoczyło. Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Zawsze myślałem, że zabytki nie mogą stać się w tych czasach czyjąś własnością. Również nie rozumiałem dlaczego ktoś kupuje takie rzeczy. Zamki na sprzedaż chyba nie są miejscem do mieszkania. To było dziwne. Jednak człowiek uczy się przez całe życie nowych rzeczy. Musiałem przyznać, że tamtejsza okolica była wyjątkowo malownicza. Następnego dnia ruszyliśmy w zupełnie innym kierunku. Tam natchnęliśmy się na pałac na sprzedaż. Był to już wiekowy budynek zaprojektowany przez światowej sławy architekta. Z internetu dowiedziałem się o cenie tego miejsca. Wokół rozprzestrzeniał się rozległy park, który był bardzo zadbany. Znajdowały się na nim pachnące ogrody. W tamtym czasie kwitły róże. Moja wyobraźnia mnie na chwilę poniosła i zastanawiałem się o życiu tak zamożnych ludzi. To musiało być coś wspaniałego.

Moja żona opowiedziała mi także pewną historię. Miała w swojej rodzinie ciotkę, która wystawiła swój dworek na sprzedaż. Zarobiła na nim prawdziwą fortunę. Powiedziała także, że jej kolejny właściciel stworzył z tego miejsca pewien pensjonat do którego przyjeżdżają tabuny turystów.

Komentarze są wyłączone