Zastosowanie poliuretanu w podajnikach taśmowych

Zastosowanie poliuretanu w podajnikach taśmowych

Chęć przyspieszenia procesu produkcyjnego bez zmniejszenia jakości wytwarzanych produktów przy jednoczesnym poprawieniu wydajności całego cyklu produkcyjnego zaprowadziła przedsiębiorców do pełnej automatyzacji w swoich zakładach przemysłowych. Obecnie w większości fabryk ludzie potrzebni są tylko do obsługi maszyn. Coraz mniej potrzebny jest czynnik ludzki w produkcji.

Specyfika działania taśm produkcyjnych

taśmy poliuretanoweMożemy wyróżnić kilka typów taśm wchodzących w skład przenośników produkcyjnych. Jednym z nich są taśmy poliuretanowe. Jest to najbardziej popularnych typ taśm wykorzystywanych w zakładach zajmujących się produkcją żywności. Właśnie na tego rodzaju podajnikach się skupię. Taśmy poliuretanowe dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest taśma gładka a drugim uzębiona. To w jaki sposób jest zbudowana zależy od tego gdzie ma znajdować swoje zastosowanie. Taśma nośna składa się z kilku, a czasami nawet kilkunastu warstw, wyróżniamy warstwy zewnętrzne i rdzeń. Rdzeń jest bardzo ważnym elementem taśmy nośnej, zazwyczaj zbudowany z kilku warstw, wszystko to po to, by pod ciężarem nie wystąpiła żadna usterka. Cały ciężar spoczywa na rdzeniu, który w odpowiedni sposób rozkłada siły działające na całą konstrukcję zapobiegając awariom. Warstwy zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów, ważne żeby były odporne na przetarcia. Właśnie dlatego najlepiej tu się sprawdza poliuretan. Materiał cechuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a technologia w jakiej zostaje wytwarzany nie jest na tyle droga żeby odstraszać swoją ceną.

Zastosowanie poliuretanu jako taśm w podajnikach produkcyjnych znalazło swoje miejsce już wiele lat temu i do dnia dzisiejszego cieszy się dużą popularnością, które nieustannie wzrasta. Swoje pozytywne opinie zbiera od konsumentów z całego świata. Na rynku mamy wiele firm wykorzystujących w swoich produktach elementy z poliuretanu.