Zanim oddasz ogród profesjonaliście

Zanim oddasz ogród profesjonaliście

Kiedy decydowałam się na zamówienie fachowca z dziedziny ogrodnictwa, który zająłby się moją działką to nie sądziłam, że będę miała takiego pecha, iż znajdę chyba najgorszego specjalistę w całym Trójmieście. Tak się niestety stało i teraz robię wszystko, żeby tą sytuację jakoś odkręcić.

Niefachowe zakładanie ogrodów

zakładanie ogrodówPrzede wszystkim już projektowanie ogrodów było źle wykonane. Rośliny nie powinny być sadzone tam gdzie było najwięcej miejsca, a tam gdzie były da nich najlepsze warunki. Z jednej strony domu mam szersze przejście niż w drugiej, ale znajduje się ono od strony północnej, czyli tam gdzie nie ma słońca przez cały dzień. Projektant zapewniał mnie, że wybierze rośliny, które wolą takie zacienione stanowiska, ale nie do końca mu to wyszło, bo niektóre z nich już zwiędły. Zakładanie ogrodów w Gdańsku też powinno być przemyślane i wykonane rozwagą. Trzeba sprawdzić jakie jest tu nawodnienie terenu, jaka gleba i naświetlenie. Myślałam, ze takimi rzeczami zajmie się właśnie architekt krajobrazu. Ja się przecież na tym nie znam, a gdybym wiedziała, ze jego pielęgnacja ogrodów będzie tak wyglądała to bym sama się tym zajęła. Wtedy moje ogrody na pewno wyglądałyby o wiele lepiej niż teraz. Grządki z jednej strony faktycznie mu wyszły, ale muszą być dodatkowo podlewane, co bywa dla mnie kłopotliwe. Teraz muszę się z tym wszystkim męczyć, ale na pewno nie zatrudnię innego ,,specjalisty”, który mi to naprawi.

 

Wolę sama poczytać na ten temat i samodzielnie się tym zająć. Przynajmniej nie będę miała na kogo zwalić tej winy, jak coś nie będzie wykonane jak należy. Wystrzegajcie się tak zwanych fachowców od niczego.

Close Menu