Z rajstopami przeciwżylakowymi  odczujesz ulgę

Z rajstopami przeciwżylakowymi odczujesz ulgę

Podobno rajstopy przeciwżylakowe powinny nosić wszystkie kobiety po 30-stce, by zapobiegać powstawaniu żylaków i zakrzepów. Jednak wciąż są one niezbyt popularne, a kupuje się je dopiero gdy lekarz zaleci ich noszenie.

Rajstopy uciskowe powinien nosić każdy

rajstopy przeciwżylakoweRajstopy uciskowe, jak inaczej są nazywane rajstopy przeciwżylakowe uciskają w odpowiednich miejscach wspomagając przepływ krwi do nóg. Dzięki temu kobiety, które na co dzień dużo stoją lub siedzą w niezmienionej pozycji mają lepsze krążenie w kończynach dolnych, nie powstają obrzęki, a nieprzyjemne uczucie tak zwanych ciężkich nóg występuje rzadziej. Co za tym idzie mniejszą częstotliwość mają również skurcze łydek i inne nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Same rajstopy nie różnią się wizualnie od tradycyjnych rajstop. Mają wzmocnioną część majtkową, są elastyczne i miękkie. Jednak komfort ich noszenia jest nieporównywalny ze zwykłymi rajtuzami. Imponujący jest również wybór kolorystyczny. Podobnie jak inne rajstopy, te przeciwżylakowe występują we wszystkich kolorach i licznych, ozdobnych wzorach. Rajstopy uciskowe mają cztery klasy nacisku, od 1 klasy, która służy osobom stosującym profilaktykę przeciwżylakową, przez 2 – dla osób z niewydolnością żylną i 3 klasy dla ciężarnych z obrzękami, aż do 4 klasy, czyli osób, które pozabiegowo zostały zobligowane do noszenia tego typy bielizny. Niestety samodzielnie nie można dobrać rajstop, gdyż pomiar musi być dokonany w określonych miejscach na nodze i zwykle miarę zdejmuje wykwalifikowana osoba.

Warto lepiej przyjrzeć się rajstopom przeciwżylakowym, gdyż ponad połowa kobiet w naszym kraju cierpi na żylaki. Skoro zmiana rajstop wystarczy, by zapobiec problemom z krążeniem, to dlaczego by nie spróbować uchronić się przed tymi nieprzyjemnymi następstwami bezruchu?