Wynajem apartamentu w Krakowie

Wynajem apartamentu w Krakowie

Kraków jest nazywane miastem królów, ponieważ mieszkali oni tu przed laty w zamku na Wawelu. To piękne miasto, oferujące mnóstwo atrakcji dla turystów tłumnie przyjeżdżających tu w sezonie letnim i zimowym. Niemalże w każdej krakowskiej dzielnicy znajdziemy mnóstwo apartamentów i hosteli.

Gdzie wynająć apartament w Krakowie?

wynajem apartamentów w centrum krakówDla odwiedzających turystów, Kraków ma niesamowicie rozbudowaną bazę noclegową. Znajdziemy tu lokal na każdą kieszeń od najtańszych pokojów do wynajęcia, przez hostele, po noclegi w hotelach i apartamentach. Zarezerwowanie lokalu w centrum miasta może być trudne w okresie największego natężenia turystycznego, ale w dzielnicach przyległych do Starego Miasta znajdziemy sporo ciekawych ofert. Jeżeli interesuje nas wynajem apartamentów w centrum Kraków jest miastem, które oferuje noclegi w zabytkowych kamienicach. W ścisłym centrum na Rynku Głównych apartamenty będą najwyższej jakości, ale też będą najdroższe. Stare budownictwo ma to do siebie, że posiada wysokie pomieszczenia ze zdobionymi sufitami, których jest najwięcej na Rynku i w jego okolicach. Jeżeli wynajmiemy apartament na ulicy Grodzkiej, Szewskiej, czy Floriańskiej, to będziemy mogli co godzinę słyszeć hejnał mariacki grany przez trębacza z wieży Kościoła Mariackiego. To wielka atrakcja dla turystów, ponieważ po skończonym hejnale, hejnalista często macha z wieży do przybyłych na Rynku turystów. Jeżeli będziemy mieli szczęście i uda się nam wynająć apartament na Rynku, to będziemy mogli podziwiać z okna pomnik Adama Mickiewicza.

W Krakowie jest niesamowicie dużo zabytków, starych kościołów i pomników, które warto zwiedzić. Liczne parki, muzea i uczelnie okalające Rynek Główny są tłumnie odwiedzane przez przyjezdnych. Dojazd do centrum z dalszych apartamentów jest bardzo prosty dzięki rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej. 

Komentarze są wyłączone