You are currently viewing Wygodna tunika ciążowa

Wygodna tunika ciążowa

W czasie ciąży każdej kobiecie należy się nieco luksusu i odpoczynku. To wyjątkowy okres, w którym jej ciało podlega wielu ekstremalnym zmianom. Najbardziej widoczna jest zmiana masy, która z każdym kolejnym miesiącem staje się coraz większa.

Do czego pasuje tunika ciążowa?

tuniki ciążowe eleganckiePowiększający si brzuch, skutecznie utrudnia ubieranie się, ponieważ dotychczasowa odzież taje się za ciasna. Dodatkowe kilogramy w obrębie talii, brzucha, bioder i ud, powodują, że kobieta musi zmienić swoją garderobę na na przynajmniej sześć miesięcy. Przyszłe mamy przede wszystkim wybierają ubrania wygodne i kobiece, ponieważ chcą się czuć swobodnie. Do takich ubrań można zaliczyć jeansy, spodnie z materiału czy sukienki ciążowe, które pozwalają na dyskretne zakrycie brzuszka przy zachowaniu kształtów kobiecej sylwetki. Świetną alternatywą dla zwykłych bluzek lub nawet sukienek, mogą być tuniki ciążowe eleganckie, które pasują na każdą okazję. W zależności od ich długości, tunika może być dłuższą bluzką lub stanowić samodzielną sukienkę. Aby dopełnić stylizacji, wystarczy dodać leginsy lub jeansy. Większość bluzek tego typu ma krój w kształcie trapezu, albo są dopasowane i mają specjalne marszczenia w obrębie brzucha. W ostatnim czasie popularne są tuniki wielofunkcyjne, które można nosić w ciąży i po jej zakończeniu, w trakcie karmienia piersią. Mają one ukryte zamki błyskawiczne na wysokości biustu, przez co karmienie jest jeszcze prostsze. Bardzo modne są tuniki wykończone falbanami czy koronkami.

Tuniki dla kobiet w ciąży pasują na każdą okazję, gdyż mają bardzo dużo fasonów. Przy odpowiednich dodatkach, tunika może stanowić strój na wesele, uroczysty obiad rodzinny czy kreację do pracy. Można ją też nosić na co dzień, bo jest bardzo praktyczna.