Jak wygląda codzienność hodowcy czyli drapaki dla kotów

Jak wygląda codzienność hodowcy czyli drapaki dla kotów

Jestem hodowcą kotów rasowych. Odmiana Neva Masquerade urzekła mnie odkąd pierwszy raz zobaczyłem te wyjątkowe zwierzęta. Ich nazwa pochodzi od nazwy rzeki przepływającej przez Petersburg, w którym odbywały się wyjątkowe maskarady.

Drapaki dla kotów w mojej hodowli

drapaki dla kotówSą to koty syberyjskie o błękitnych oczach i wyjątkowym biało-szarym ubarwieniu. W domu mam dokładnie cztery samce i sześć kotek. Taka gromadka przysparza wiele radości, ale często też kłopotów. Przede wszystkim dziesięć zwierząt pod jednym dachem wymaga sporo przestrzeni. Jeden pokój w całości przeznaczyłem na tak zwaną „bawialnie”. Znajdują się w niej drapaki dla kotów, pluszowe myszki, sznurki i inne gadżety, które mogłyby je zainteresować. Opieka nad tyloma czworonogami jest bardzo pracochłonna, dlatego nie pracuję zawodowo. Cały dzień poświęcam na czesanie, karmienie, pielęgnację i zabawę z kotami. Prowadzę także własną stronę internetową i bloga, na którym umieszczam porady, zdjęcia i filmy. Ostatnio wrzuciłem na przykład film, na którym małe, ledwie stawiające pierwsze kroki futrzaki próbują wdrapać się na drapaki dla kota. Po tej publikacji w niemalże natychmiastowym tempie znalazłem dom dla całej czwórki. Dbanie o wygląd kotów i och odpowiednia prezentacja w sieci to jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ to dobra reklama decyduje o tym, czy kociak spodoba się potencjalnym nabywcom. Oprócz tego regularnie uczestniczę z moimi pupilami w reklamach i castingach. Pół roku temu Borys – jeden z championów – stał się twarzą kampanii reklamowej. Promował najnowszy drapak dla kota wiodącego producenta.

Muszę przyznać, że przy odrobinie szczęścia i poświęceniu naprawdę dużej ilości czasu zajęcie to jest bardzo dochodowe. Mimo wszystko chodzi w nim nie tylko o pieniądze – nadal odczuwam ogromną fascynację tą rasą i nieustannie odkrywam w moich czworonożnych domownikach coś nowego.

Polecam drapaki firmy Cotec

Komentarze są wyłączone