Wizualne powiększenie przestrzeni przez posadzkę epoksydową

Wizualne powiększenie przestrzeni przez posadzkę epoksydową

Coraz więcej osób decyduje się na posadzkę z żywicy epoksydowej w swoim domu. Architekci często mówią o korzyściach, jakie płyną z zastosowania właśnie takiej podłogi. Jeszcze nie tak dawno temu można było ją spotkać w instytucjach publicznych, urzędach, bibliotekach, restauracjach.

Bezspoinowa budowa posadzek z żywicy epoksydowej, czyli brak łączeń

posadzki żywiczne epoksydowe we WrocławiuTeraz taka podłoga montowana jest w domach, mieszkaniach, dużych apartamentach i nie tylko. Z posadzek z żywicy epoksydowej korzystały też obiekty przemysłowe. Zastosowanie posadzek żywicznych daje projektantom naprawdę wiele różnych możliwości. Jedną z zalet stosowania posadzek z żywicy epoksydowej jest bezspoinowa budowa. Nie ma tu żadnych łączeń. Powierzchnia posadzki jest duża i gładka. Taka podłoga wpływa na wizualny odbiór przestrzeni, czyli wydaje się, że pomieszczenie jest większe. Oprócz tego warto pamiętać, że posadzka z żywicy epoksydowej to nie tylko biała posadzka. Często jest to też żywica barwiona w masie, która może mieć zróżnicowane kolory! Tego typu posadzki żywiczne epoksydowe we Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością. Podłożem do zastosowania posadzki żywicznej może być beton. Wylewka betonowa może później zostać pokryta tzw. żywicą transparentną. Dzięki temu zostanie uwydatniony naturalny wygląd podłogi. Oprócz tego żywica epoksydowa daje też inne możliwości. Na pewno może mieć charakter posadzki wykańczanej w połysku, ale też może być matowa lub półmatowa.

Dzięki temu aranżacja może być jeszcze ciekawsza i projektanci mają większe pole do popisu. Z posadzek z żywicy epoksydowej można korzystać nie tylko w małych mieszkaniach, które chcemy powiększyć wizualnie. Jest to materiał na posadzkę, który sprawdzi się też w apartamentach, domach i oczywiście w obiektach przemysłowych. Posadzka żywiczna ma z pewnością wiele atutów.

Komentarze są wyłączone