Turnusy w ośrodkach rehabilitacyjnych

Turnusy w ośrodkach rehabilitacyjnych

Większość seniorów potrzebuje stałej aktywności ruchowej, aby nie dopuścić do zastania się mięśni i stawów. Z wiekiem nasze zdrowie staje się gorsze, a sił jest coraz mniej, dlatego wczasy połączone z aktywną i wszechstronną rehabilitacją się świetnym rozwiązaniem.

Gdzie się znajdują ośrodki rehabilitacyjno wypoczynkowe?  

ośrodek rehabilitacyjno wypoczynkowyKażda osoba w podeszłym wieku, może skorzystać z oferty ośrodków organizujących specjalne wczasy dla seniorów. Są to popularne sanatoria, w których leczą się osoby z chorzeniami serca, układu oddechowego, czy układu kostnego. Przeprowadzane tam zajęcia i ćwiczenia, mają na celu polepszenie jakości życia osób starszych. Ośrodek rehabilitacyjno wypoczynkowy oferuje seniorom w cenie turnusu, pełną i profesjonalną opiekę medyczną, połączoną z licznymi zabiegami i ćwiczeniami ruchowo – rekreacyjnymi. Uczestnicy wczasów, mogą korzystać z leczniczych kąpieli solankowych mających zbawienny wpływ na dolegliwości bólowe, z hydromasaży i biczy wodnych, oraz kąpieli kwasowęglowych. Ponieważ większość osób w podeszłym wieku zmaga z bólami reumatycznymi, to ośrodek udostępnił także możliwość wykonywania przeróżnych, miejscowych masaży i naświetlań lamami, które znacznie zmniejszają ból i ułatwiają powrót do pełnej sprawności ruchowej. Seniorzy w ośrodku mają do dyspozycji w pełni wyposażoną siłownię, na której rehabilitanci instruują ich w jaki sposób mogą bezpiecznie wykonywać ćwiczenia fizyczne i na jakich przyrządach. Ponadto każdego dnia odbywają się grupowe zajęcia z gimnastyki.

Ośrodki rehabilitacyjne połączone z wypoczynkiem, znajdują się w województwie kujawsko pomorskim, gdyż jest to region, gdzie występuje czyste powietrze. Turnusy dla seniorów trwają od jednego do nawet trzech tygodni. W cenie pobytu mamy wliczone posiłki i wszystkie dostępne atrakcje.