Tablica ostrzegająca i kierująca w ruchu drogowym

Tablica ostrzegająca i kierująca w ruchu drogowym

Służby dbające o dobre oznakowanie dróg są zobowiązane do oznakowywanie miejsc, które mogą być niebezpieczne dla kierowców. Do nich możemy zaliczyć na przykład niebezpieczne zakręty, czy obiekty. W wielu przypadkach ruch drogowy musi zostać poprowadzona za pomocą specjalnych tablic kierujących, dzięki którym możliwe jest bezpieczne i płynne nakierowywanie ruchu samochodów w niebezpiecznych punktach.

Tablica kierująca ruchem drogowym w wielu miejscach

tablica kierująca u 21Z tego rodzaju tablicami możemy się spotkać na przykład podczas wypadków drogowych. Na polskich drogach jest to często tablica kierująca u 21, która jest bardzo charakterystycznym elementem dróg w Polsce. Dzięki tego rodzaju tablicom możliwe jest szybkie przemodelowanie skrajni drogi podczas wypadku czy innych zdarzeń drogowych. Tego rodzaju znaki są widoczne po zmroku z bardzo dalekiej odległości, co zwiększa bezpieczeństwo, i pozwala zredukować prędkość w trakcie zbliżania się do zwężenia drogi. Znaki te są także stosowane do odgradzania maszyn, które prowadzą różnorakie prace na pasie drogowym. Dzięki ich kompaktowej budowie możliwe jest szybkie przenoszenia całych znaków, a ich konstrukcja pozwala na utrzymanie stabilności nawet podczas silnego wiatru. Tablice tego typu mogą być także używane podczas wyznaczania skrajni pasa awaryjnego na drogach krajowych, autostradach i zjazdach z głównych szlaków komunikacyjnych.

Tablice wyznaczające skrajnię pasa drogowego mogą być łatwo transportowane z miejsca na miejsce przez służby drogowe. Ich budowa pozwala na prosty wyładunek i szybkie ustawienie w pożądanym miejscu. Dlatego tego typu znaki są przewożone samochodami dostawczymi, które posiadają różne służby drogowe. Załadunek i wyładunek tych znaków trwa więc bardzo krótki czas.

Komentarze są wyłączone