Szeroki rzep samoprzylepny

Szeroki rzep samoprzylepny

Wiele osób posiada na podłogach dywany czy wykładziny, które często podczas przemieszczania się po nich, zmieniają swoje miejsce położenia. W celu zapobiegania takiej sytuacji, należy je dobrze przymocować do podłogi w bezpieczny sposób.

Jak wykorzystać rzepy samoprzylepne?

rzep samoprzylepny 20mmNajgorszym rozwiązaniem przy mocowaniu wykładziny do podłogi jest jej przybicie, gdyż niszczymy w ten sposób parkiet czy panele. Znacznie lepiej jest przykleić ją, ale też nie może to być klej, który zniszczy powierzchnię. Rzep samoprzylepny 20mm jest świetnym rozwiązaniem dla każdej wykładziny, dywanu czy nawet chodniczka. Od zewnętrznych stron, rzep posiada warstwę kleju kauczukowego, który mocno trzyma się różnych, gładkich powierzchni. W taki sposób można łatwo i szybko unieruchomić wycieraczkę przed wejściem do domu, dywanik leżący koło łóżka czy wykładzinę. Jest to bardzo tani i bezpieczny sposób na mocowanie dwóch elementów. Jednak rzepy można znacznie szerzej wykorzystywać, bo są uniwersalne. Przede wszystkim w sprzedaży znajdziemy je w wielu szerokościach w formie taśmy lub gotowych już wyciętych elementów, na przykład małych kółek. Samoprzylepna taśma przyda się nam, kiedy będziemy chcieli założyć zasłony w oknie czy fantazyjnie ja spiąć. Można ją przycinać na dowolne fragmenty i przyklejać w dowolne miejsca. W łatwy sposób uporządkujemy kable czy zamocujemy moskitierę nad łóżkiem, dzięki zastosowaniu rzepu. Co najważniejsze, dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, więc dobrze dobrane będą niewidoczne.

Rzepy są powszechnie wykorzystywane w pracach dekoratorskich, w produkcji obuwniczej, w asortymencie medycznych do rehabilitacji czy w niektórych akcesoriach sportowych. Ich zaletą jest niewątpliwie niska cena i łatwe korzystanie z nich.