Stosowanie stymulatora wzrostu roślin

Stosowanie stymulatora wzrostu roślin

Częste zmiany pogody z ulewy na suszę i odwrotnie, ale także zwykła niestałość pogody, które są charakterystyczne dla naszego klimatu, wpływają bardzo niekorzystnie na rośliny. Powodują one nie tylko rozregulowanie mechanizmów rozrostu, ale także opóźniają kiełkowanie czy dojrzewanie pędów. Ważna jest ich odpowiednia regulacja.

Zalety korzystania ze stymulatora wzrostu roślin

stymulator wzrostu roślinRośliny naturalnie posiadają określone mechanizmy, które regulują ich funkcjonowanie oraz wzrost. W przypadku jednak zmiennego klimatu, ale także mało bogatego podłoża, ich rozrost, dojrzewanie oraz funkcja mogą być rozregulowane. W takich przypadkach, najlepiej jest stosować stymulator wzrostu roślin. Odpowiada on za regulację mechanizmów kiełkowania oraz rozrostu rośliny. Co jest w tej kwestii ważne, to to, że stymulator ten reguluje naturalne mechanizmy, które posiada roślina. Dzięki stymulatorowi, roślina rośnie wzwyż oraz pojawiają się rozgałęzienia. Wszelkie rodzaje miękiszu działają wydajniej, a wiązki przewodzące, jakimi są drewno i łyko, funkcjonują poprawnie. Również działanie auksyn jest bardziej skuteczne, ponieważ roślina ma lepiej rozwinięte cykle metaboliczne. Auksyny powodują kierowanie się pędu i liści w stronę słońca. Energia słoneczna jest potrzebna do fotosyntezy. Roślina skierowana w stronę słońca absorbuje więcej energii słonecznej, przez co fotosynteza przebiega wydajniej, dzięki czemu roślina jest lepiej odżywiona.

Niekorzystne cechy klimatu oraz gleby mogą działać negatywnie na rośliny, rozregulowując ich mechanizmy. Dzięki stymulatorowi fizjologiczne mechanizmy rośliny działają lepiej, przez co sama roślina rośnie szybciej oraz jest zdrowsza. Stymulator wzrostu używany do roślin wspomaga naturalną biochemię oraz fizjologię rośliny.