Sprawdzone produkty konopne

Sprawdzone produkty konopne

Konopie indyjskie to rośliny, które w Polsce są uznawane za zakazane. Wyjątkiem jest jedynie marihuana używana do celów leczniczych. Trzeba jednak zaznaczyć, że konopie nie występują jedynie w jednej odmianie. W naszym klimacie świetnie radzą sobie również konopie przemysłowe. Nie są one uznawane za nielegalne i możemy je samodzielnie uprawiać do różnych celów.

Susz z liści konopi

susz konopnyUprawianie konopii przemysłowych było kiedyś w Polsce standardem. Rośliny te bardzo często wykorzystywane były do produkcji nici oraz najróżniejszych sznurów czy lin. Jednak zaznaczyć trzeba również ten fakt, że już wiele lat temu dostrzegano, że konopie przemysłowe mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Susz konopny wytwarzany z liści tychże roślin jest w stanie skutecznie pomagać nam w leczeniu poważnych przypadłości. Najbardziej ceni się konopie przemysłowe ze względu na ich zbawienny wpływ na układ nerwowy. Od dłuższego czasu prowadzone są badania mające na celu potwierdzić wpływ konopii przemysłowych na hamowanie niektórych groźnych chorób układu nerwowego. Póki co udało się już ustalić, że konopie przemysłowe bardzo dobrze wpływają na blokowanie rozwoju choroby Parkinsona oraz Alzheimera. Dodatkowo susze konopne oraz inne produkty wytwarzane z konopii przemysłowych zawierają ogromną ilość antyoksydantów. Oznacza to, że mogą one świetnie radzić sobie z eliminowaniem oraz wcześniejszym lokalizowaniem komórek nowotworowych.

W produktach wytwarzanych z konopii przemysłowych znaleźć można bardzo dużo związków określanych jako kanabinoidy. Często spotkać się można z określaniem ich trzyliterowym skrótem CBD. To właśnie te związki są tak bardzo dobre dla naszego układu nerwowego. Popularne w ostatnim czasie są również pasty wytwarzane z omawianych tutaj roślin.