Schuberth c3 Pro czy Nolan n86? Dylemat przy zakupie kasku

Schuberth c3 Pro czy Nolan n86? Dylemat przy zakupie kasku

Nie będę tutaj udawał, ze jestem wielce doświadczonym motocyklistą z wieloletnim stażem, bo porostu tak nie jest. Posiadam jednoślad od niedawna i właśnie gromadzę niezbędny sprzęt aby mógł na nim jeździć.

Schuberth c3 jest mocniejszy

Schuberth c3Dopiero więc wdrażam się w ten świat więc proszę was o wyrozumiałość i nie krytykowanie moich wyborów i słów. Liczę bardziej na waszą pomoc i dobre porady, które pomogą mi poprawić swoją wiedzę i umiejętności. Mam motocykl Honda CBR600F. Myślę, że jest to dobry zakup dla początkującego kierowcy, aby się nauczyć poprawnie jeździć i nabrać trochę wprawy. Nie ma on bowiem zbyt dużej mocy ale też nie jest jakiś ociężały. Bardzo ładnie się zbiera i wchodzi w zakręty, ogólnie rzecz biorąc jestem jak na razie bardzo z niego zadowolony. Oprócz tego za sprzętu posiadam jeszcze buty alpinestars smx 6. Jest to produkt średniej półki ale myślę, że w moim przypadku bardzo dobrze spełni swoją role. Nie potrzebuje bowiem na razie bardziej profesjonalnych butów. Najgorzej mi jednak idzie z wyborem kasku. Nie wiem jak się dokładnie mam za to zabrać ani jaki były dla mnie najlepszy. Obecnie waham się pomiędzy dwoma produktami różnych marek, z których każdy ma inne zalety. Pierwszym jest kask szczękowy schuberth c3 pro. Słyszałem, że tego typu kaski są najbezpieczniejsze spośród wszystkich innych, dlatego zastanawiam się nad jego kupnem. Czytałem jednak, że nie są zbyt komfortowe i dłuższa jazda w nich jest strasznie męcząca. Dodatkowo kaski motocyklowe nolan mają w internecie mieszane opinie. Owszem wielu ludzi bardzo je wychwala za to jakie są wygodne, przewiewne i trwałe, jednak jest też kilka bardzo niepochlebnych opinii które mnie martwią.

Drugim kaskiem jest nolan n86, który wydaje się być o wiele lepszy od swojego poprzednika. Jednak jest dużo droższy i nie wiem czy jest dla mnie sens tyle w niego inwestować.