Rozwój technologii związanych z transportem specjalistycznym

W Polsce jak i w całej Europie zasadnicze zmiany w sposobie gromadzenia, oraz przewożenia odpadów nastąpiły po II wojnie światowej. Wówczas murowane śmietniki, których zawartość usuwano ręcznie, powoli zaczęły odchodzić w zapomnienie, a ich miejsce zajęły kilkunastu litrowe pojemniki, opróżniane przez specjalistyczne samochody skrzyniowe.

Postęp w dziedzinie oczyszczania i transportowania zanieczyszczeń

dysze ciśnieniowe do wukoSzczególną rolę w Polsce, w latach powojennych w dziedzinie transportu specjalistycznego, mają do dziś funkcjonujące zakłady WUKO, produkujące sprzęt i wyroby na potrzeby rozwijającej się gospodarki. Postęp w tej dziedzinie i duże zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawiły, że zakłady zaczęły dość szybko się rozwijać i tworzyć nowe oddziały produkcyjno – usługowe na terenie całej Polski. Historia zakładu obejmuje projektowanie, oraz produkcję sprzętu o bardzo dużym asortymencie. Najbardziej znane i powszechnie używane są na przykład samochody do utrzymywania czystości i drożności wpustów i kanałów ściekowych. W tej dziedzinie do dziś trwają różnego rodzaju udoskonalenia i modernizacje, zapewniające służbą eksploatacyjnym efektywną pracę np. dysze ciśnieniowe do wuko, których zakres i wybór jest dostosowany do każdej możliwej sytuacji awaryjnej, lub specjalistycznych prac konserwacyjnych. Ich szerokie zastosowanie jest docenione również w takich dziedzinach jak: pojazdy asenizacyjne do wywozu nieczystości płynnych, samochody do mycia zwrotnic i szyn tramwajowych lub pojazdy do zamiatania ulic, placów, chodników.

Obecnie poprzez sprywatyzowanie zakładów, osiągnięto jeszcze większe podwyższenie standardu oferowanych produktów, a co najważniejsze wprowadzono wiele nowych typów wyrobów, trwalszych podwozi, oraz lepszych technologii, w tym automatyzacji i rozwiązań związanych z dodatkowymi akcesoriami.

Komentarze są wyłączone