Różne odmiany ziemniaków dostępne w hurtowniach

Różne odmiany ziemniaków dostępne w hurtowniach

Polacy spożywają ziemniaki właściwie każdego dnia. Używamy je do zup, dań głównych, przekąsek oraz sałatek. Są pyszne oraz apetyczne i właściwie lubiane przez większość z nas niezależnie od wieku. Są doskonałe do rozszerzania diety niemowlakowi rozpoczynającemu swoją przygodę z jedzeniem czegoś innego niż mleko. Ziemniaki są lekkostrawne, świetnie smakują i doskonale zaspokajają głód.

Ziemniaki występujące w różnych odmianach 

hurtownia ziemniaków różnych odmianSklepy posiadają w swojej ofercie różne rodzaje ziemniaków. W zależności od tego na jakie danie mamy je wykorzystać możemy zakupić odpowiedni typ. Dobra hurtownia ziemniaków różnych odmian dostarcza te warzywa do wielu sklepów. Na świecie istnieje mnóstwo odmian ziemniaków, a do najbardziej popularnych należą  Irga, Vineta, Irys oraz Lord. Jeśli chodzi o przeznaczenie wyróżnia się cztery typy ziemniaków. Pierwszy typ to odmiany sałatkowe, które nie rozpadają się i są bardzo trwałe.Kolejnym typem są ziemniaki wszechstronne, które nadają się do każdej potrawy, można je smażyć, piec oraz gotować. Trzeci typ ziemniaków to tak zwane ziemniaki mączyste, które świetnie sprawdzają się do klusek, kopytek oraz placków ziemniaczanych. Ostatni typ ziemniaków to ziemniaki bardzo mączyste, które są wyjątkowo suche. Ziemniaki są warzywem, które warto włączyć do swojego menu. Zawierają sporo witamin oraz soli mineralnych, bogate są w różne mikroelementy, które dobrze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu.

Popularność ziemniaków w naszym kraju jest naprawdę duża. Nic w tym dziwnego, bowiem przy ich użyciu można wyczarować przepyszne, wartościowe posiłki, które nie dość, że są sycące to jeszcze wyjątkowo zdrowe. Wzbogacając swoją dietę o porcję ziemniaków każdego dnia możemy poprawić swoje zdrowie i zlikwidować sporo dolegliwości.

Następny wpisRead more articles