Rola bram jako odgrodzenia przeciwpożarowe

Rola bram jako odgrodzenia przeciwpożarowe

  • Post author:
  • Post category:Przemysł

W przypadku niektórych obiektów koniecznym jest wykonanie dodatkowych zabezpieczeń przed różnymi czynnikami zagrożenia. Jednym z najpoważniejszych niebezpieczeństw, które mogą wystąpić w miejscach przebywania ludzi jest z całą pewnością ogień. Właśnie dlatego powszechnie stosowane są czynne i bierne środki ochrony przeciwpożarowej, które mają w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo osób przebywających na terenie danego budynku czy obiektu.

Do czego służy brama przeciwpożarowa?

bramy rolowane ppożSystemów i ich składowych jest wiele. Jednym z najczęściej wykonywanych zabezpieczeń są bramy rolowane ppoż, które wykonuje się na specjalne zamówienie. Dzięki temu cechuje je idealne dopasowanie i łatwy montaż. Warto wspomnieć, że tego typu przegrody wykonywane są przeważnie ze stali ocynkowanej i muszą one posiadać wymagane prawnie certyfikaty i atesty. W zależności od konstrukcji mogą one stanowić odgrodzenie przeciwpożarowe przez czas 30, 60, 90 a nawet 120 minut. Większość oferowanych na rynku konstrukcji posiada bardzo dużą niezawodność i trwałość liczoną w dziesiątkach tysięcy cykli zadziałania. Dodatkowo bramy często posiadają izolację cieplną tak żeby uniemożliwić za duża utratę energii z obiektu. Warto wspomnieć, że tego typu rozwiązania powszechnie są wykorzystywane chociażby w garażach czy parkingach podziemnych. Właśnie tam w momencie wykrycia pożaru zachodzi potrzeba zastosowania odgrodzenia ogniowego tak żeby ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie sektory czy poziomy.

Jak widać obecnie jednym z najważniejszych zagadnień jest bezpieczeństwo osób zgromadzonych w obiekcie. Oprócz tego konieczna jest również ochrona mienia. Do największych zagrożeń z całą pewnością należy zaliczyć ogień. Niemniej dostępne są już rozwiązania, które pozwalają szybko go wykryć i przeciwdziałać jego rozprzestrzenianiu się. Stosowane są zarówno czynne jak i bierne środki ochrony, które w połączeniu są bardzo skuteczne.