Regularna wymiana części klimatyzacji a zdrowie

Regularna wymiana części klimatyzacji a zdrowie

Posiadacie samochód z klimatyzacją? Nie wyobrażacie sobie jazdy w upalne letnie dni bez niej? Otóż opowiem wam, w jaki sposób klimatyzacja może wpływać na zdrowie człowieka, pracuje na co dzień z klimatyzacją, mój warsztat nazywa się auto klimatyzacja i mieści się w Białymstoku w mieście z którego pochodzę i w którym mieszkam.

Pamiętaj aby wymieniać uszkodzone części od klimatyzacji

części fordZacznijmy przede wszystkim od tego czym jest klimatyzacja, jest to proces wymiany powietrza, pobiera ona powietrze z wewnątrz, następnie je ochładza i nadaje odpowiednią wilgoć. Osoby używające klimatyzacji są częściej narażone na choroby, ale nie jest to wina samej klimatyzacji, ale nie czyszczenia jej i nie odgrzybiania. Jeśli nie dbamy o klimatyzacje mogą to odczuć przede wszystkim alergicy i osoby chore na astmę. Najgorszą chorobą, która może sie nam przydarzyć jest legionelloza, objawy zaczynają się jak przy zwykłej grypie, wiec są ignorowane zaczyna się ból głowy, suchy kaszel i gorączka. Według danych statystycznych około dziesięciu tysięcy ludzi rocznie choruje na tą chorobę a dwadzieścia procent z nich umiera, ponieważ nie jest ona leczona w porę. Sam posiadam auto z klimatyzacją i regularnie ją odgrzybiam oraz wymieniam filtry i potrzebne części Ford Białystok ma bardzo dobre systemy chłodzenia i sam jestem posiadaczem tej marki. Kupując samochody używane, które posiadają klimatyzacje należy przede wszystkim jechać z nim na odgrzybienie klimatyzacji.

 

Należy unikać używania klimatyzacji jadąc z małymi dziećmi, ze względu na różnice temperatur, która może spowodować przeziębienie naszego malucha. Na szczęście w dzisiejszych czasach stosowane są chłodziwa o mniejszej szkodliwości dla zdrowia i otoczenia niż freon.