You are currently viewing Rębaki do drewna o dużej mocy

Rębaki do drewna o dużej mocy

Zapewne wszyscy już zdążyli zauważyć ten fakt, że rozwój technologiczny dotyka niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Nowoczesne urządzenia pojawiają się zarówno w naszych miejscach pracy, w kuchni czy też w garażach i warsztatach. Jednym z takich urządzeń, które wyręcza nas z ciężkiej pracy jest rębak do drewna. Skutecznie zastępuje on siekierę dzięki czemu nasze mięśnie mogą poczuć ulgę. 

Solidne rębaki do drewna 

łuparka hechtPrzez całe wieki jedynym narzędziem stosowanym do rąbania drewna były siekiery. Pierwsze modele powstawały ze zwykłych patyków z przywiązanymi naostrzonymi kamieniami. Obecnie siekiery wykonane są z metalu oraz tworzyw sztucznych ale wciąż do ich stosowania konieczne jest używanie siły. Urządzeniem, które zaczęło w ostatnich latach wypierać stosowanie siekier są rębaki zwane również łuparkami czy rozdrabniaczami. Jednym z polecanych maszyn tego typu jest łuparka Hecht. Firma ta produkuje i sprzedaje łuparki o bardzo dużej mocy i wytrzymałości na wiele czynników. Łuparki produkowane przez firmę Hecht to urządzenia hydrauliczne. Ogólna zasada działania tych urządzeń jest taka, że wbudowana w urządzenie pompa hydrauliczna tłoczy ciecz, która powoduje ruch siłowników. Jak łatwo się domyślić im większa pompa tym nasze urządzenie jest wydajniejsze. Nowoczesne urządzenia służące do rąbania drewna dysponują ogromną mocą. Wiele modeli posiada moc generującą nacisk o wartości kilku a nawet kilkunastu ton. 

Ogólnie rzecz biorąc łuparka jest narzędziem, które bardzo ułatwia pracę przy przygotowywaniu drewna na opał. Przeciętny dom zużywa podczas trwającej 3 miesiące zimy około trzydziestu metrów sześciennych drewna. Rąbanie takiej ilości drewna wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu oraz oczywiście siły fizycznej.