Praca dorywcza w drukarni

Praca dorywcza w drukarni

Nazywam się Ola i pracuję w drukarni etykiet. Nie powiedziałabym, że jest to praca stała, bo najpewniej po zakończeniu studiów nie będę się tym zajmować, teraz jednak daje mi pieniądze, dzięki którym stać mnie na wynajmowanie mieszkania ze współlokatorką.

Nowoczesna technologia w przemyśle drukarskim – drukarka cyfrowa

drukarka cyfrowaNie jest też jednak tak, że nie lubię swojej pracy, ponieważ niektóre jej elementy są niezwykle pasjonujące. Na przykład proces, w którym są projektowane etykiety cyfrowe z pewnością wymaga niezwykłej kreatywności i kiedy mam okazję, lubię obserwować grafików przy pracy. Oczywiście najczęściej dostają już oni gotowe projekty od zleceniodawców, ale czasem trzeba coś poprawić, aby wydruk był możliwy. Takie gotowe szablony są wgrywane do komputera i oprogramowania, do którego podłączona jest drukarka cyfrowa. Dzięki nowoczesnej technologii, może ona drukować w wysokiej jakości i przy oszczędności materiału, zamówienia o niskim i średnim nakładzie. Drukarka etykiet nie potrzebuje nawet asysty wykrojnika. Następnie gotowe zamówienia czeka ostatni proces przygotowujący je do wysyłki do zamawiającego – konfekcjonowanie etykiet. Tutaj do akcji wkraczam ja! Przygotowywanie etykiet do wysyłki nie jest oczywiście zajęciem bardzo ambitnym, ale ja cenię sobie przede wszystkim atmosferę panującą w pracy i możliwości dopasowywania grafiku do moich zajęć na studiach.

 

Wiadomo, że w trakcie biegu po lepsze wykształcenie i większe szanse na rynku pracy, dobrze byłoby gdzieś pracować, a moja obecna praca nie jest na pewno złą opcją. Przynajmniej nie mam do czynienia z klientami.