Potrzebne części do pługa

Potrzebne części do pługa

Żeby ziemia była żyzna i mogło wydawać obfite plony, trzeba ją najpierw odpowiednio przygotować, bo wcale nie wystarczy po prostu dostarczyć roślinom sztucznych nawozów, gdyż to zdecydowanie za mało. Wszyscy doskonale wiemy, że czerpią one składniki odżywcze z gleby. Na skutek właśnie tego procesu zewnętrzna warstwa ziemi staje się jałowa i trzeba ją wtedy wywrócić. Dzięki częściom do pługów nie stanowi to większego problemu i to bez względu na pozostałe okoliczności.

Ciekawe informacje o częściach do pługów

części do pługów kvernelandOsoby, które uprawiały już kiedyś jakikolwiek kawałek ziemi, na pewno zdają sobie sprawę, że jest tam nie tylko gleba, bo często zdarzają się kamienie. Są one dość niebezpieczne, bo ze względu na to, że traktor z pługiem porusza się z dość dużą prędkością, to jeżeli taka maszyna rolnicza uderzy w kamień znajdujący się w ziemi, to można ją po prostu uszkodzić, a nie da się tego w żaden sposób przewidzieć, bo przecież człowiek nie jest w stanie stwierdzić, co znajduje się pod zewnętrzną warstwą gleby. Właśnie dlatego wymyślono specyficzne części do pługów Kverneland i nie chodzi tutaj wcale o ich wytrzymałość, bo największa zaleta odnosi się do tego, że taki pług składa się z wielu elementów, a to, co odpowiada bezpośrednio za przewracanie ziemi, przymocowane jest do konstrukcji przy użyciu specjalnych śrub, które da się wymieniać, jeżeli pękną. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega uszkodzeniu większych i zdecydowanie bardziej cennych elementów tej niesamowitej maszyny rolniczej.

Ludzie znający się na rodzajach gleby doskonale wiedzą o tym, że może mieć ono różną twardość i w związku z tym, żeby ją skutecznie obrobić, trzeba czasami korzystać ze specjalnych dłut i innych dodatków do takich właśnie pługów. Oczywiście w sklepie z częściami da się je bez najmniejszego problemu kupić. Dzięki częściom do pługa można więc wykorzystać praktycznie każdy kawałek terenu.

Close Menu