Polskie wina coraz bardziej doceniane

Polskie wina coraz bardziej doceniane

W zeszłym tygodniu w Paryżu odbył się międzynarodowy konkurs na najlepsze wina. Było kilka kategorii w jakich dane wina konkurowały i możemy pochwalić się ogromnym sukcesem, gdyż kilka butelek wina własnie z Polski zdobyło najwyższe uznanie wśród jury. Jest to pierwszy tak duży sukces Polskiego wina na arenie międzynarodowej a jest to zasługa starannie dobranych składników i krystalicznie czystej wody i oczywiście sumiennej pracy wielu osób, które są zaangażowane w tworzenie takich win.

Wygrana Polskich win

najlepsze wina polskieJak się okazało w tym konkursie polskie wina pokonały jedne z najbardziej znanych i światowych marek win, które pochodzą bezpośrednio ze słonecznej Toskanii czy tez Sycylii. Wszystko za sprawą specjalnej odmiany winogron, które dojrzewają najintensywniej w okresie czerwca i lipca, czyli wtedy gdy panują u nas największe upały i powstaje wtedy właśnie fruktoza w dużych ilościach , która daje niesamowity smak naszym winom. Dzięki temu najlepsze wina polskie całkowicie zdominowały paryski festiwali win i wiele zamożnych zaproszonych tam gościu, złożyło bardzo spore zamówienia do winiarni, które produkcją własnie te mistrzowskie wina. Jest to bardzo duże wyróżnienie, szczególnie dla właścicieli winnic, z których te wina pochodzą a sami właściciele jak podkreślają, że przepis na te rewolucyjnie pysze wina, przekazywany jest w ich rodzinie od pokoleń, tylko oni jako pierwsi zaryzykowali i zgłosili swoje produkty do tak prestiżowe konkursu i ku wielkim zdziwieniu wszystkich uczestników okazały się właśnie tymi zwycięskimi.

Cieszy nas tak mocna pozycja Polskich produktów na arenie międzynarodowej. Dzięki temu wiele innych Polskich winnic zyska dodatkową reklamę, gdyż sukces jednego wina, bardzo mocno podnosi morale całej branży alkoholowej w Polsce, która jest bardzo dużym rynkiem.

Komentarze są wyłączone