Podstawowe zastosowanie profili aluminiowych

Podstawowe zastosowanie profili aluminiowych

Aluminium jest tego rodzaju materiałem, który jest z powodzeniem stosowany w branżach takich jak: budownictwo, meblarstwo, a nawet branża spożywcza docenia niezwykłe właściwości aluminium. Dlaczego tak jest? Jaki wyjątkowe właściwości ma aluminium? O tym w dzisiejszym artykule.

Zastosowanie profili aluminiowych

Aluminium profileAluminium profile wykorzystywane są w budownictwie przy oknach, drzwiach czy fasadach. Doskonale sprawdzają się również jako profile do hal namiotowych czy handlowych. Ich zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie, profile aluminiowe możemy wykorzystać do rusztowania czy stworzenia konstrukcji pod elewację. Aluminium jest wdzięcznym materiałem do pracy, to wszechstronny i wielozadaniowy wyrób, który jako dodatek do odpowiedniego stopu, znacznie wzmacnia wytrzymałość stali. Aluminium charakteryzuje ogromna wytrzymałość i solidność, a przy tym wszystkim niewielka waga i przystępne cena, nic więc dziwnego, że aluminium jest tak popularne, cenione i chętnie stosowane w wielu dziedzinach. Co jeszcze jest charakterystyczne dla aluminium i jego wyrobów? Plastyczność, bardzo łatwo współpracuje się z tym tworzywem, możemy jest obrabiać na wiele sposobów poprzez cięcię, wycinanie, gięcie, frezowanie czy gwintowanie. W jaki sposób możemy łączyć profile aluminiowe ze sobą? Tutaj również aluminium daje nam szereg możliwości, ponieważ możemy je kleić, spawać, nitować, użyć złączy zatrzaskowych czy połączeń zawiasowych.

Dodatkową zaletą, jest to, iż aluminium w całości może zostać poddane recyklingowi. Aluminium posiada również specjalną powłokę antykorozyjną, która chroni tworzywo przed niekorzystnym wpływem środowiska naturalnego. Dzięki swojej niezwykle lekkiej wadze jest znacznie łatwiejszy w montażu, dzięki ogromnej plastyczności możemy nadać mu niemal każdy kształt.