You are currently viewing Poczucie bycia nad morzem w ogrodzie

Poczucie bycia nad morzem w ogrodzie

 

Zbliża się dość dużymi krokami tydzień w którym moja mama będzie jechała na działkę odpocząć od nas wszystkich. To znaczy od taty i mojego rodzeństwa, co dla nas oznacza więcej luzu ale z drugiej strony ją rozumiem. W końcu nas jest czworo, mam dwóch braci którzy są starsi ode mnie i trzeci brat, który jest młodszy, jestem jako jedyna dziewczyna jeszcze wiekowo po środku.

Relaks w własnym ogrodzie

folie na oczko wodneZawsze mama jest dla nas podporą, zawsze pomoże z problemem, coś doradzi. Tak z mojej perspektywy się wydaje, ale mama tak jak by z jednej pracy przychodziła do domu jakby do drugiej pracy. Bo Mikołaj zawsze potrzebuje najwięcej uwagi, ja czasem z Sebastianem się pokłócę o byle pierdołę albo oni między sobą się pokłócą – albo tata wpadnie na jakiś dziki pomysł z jakimś rodzinnym wypadem. Dlatego została wprowadzona zasada, że w wakacje mama zawsze własny tydzień tylko dla siebie gdzie nie zajmuje się nami. Z tego tytułu zmotywowałam naszą rodzinę, żeby dla mamy zrobić niespodziankę. Moją propozycją było wybudowanie oczka wodnego na terenie naszego domku letniego. Wszyscy podłapali ten pomysł praktycznie od razu. Więc wykorzystaliśmy dzień w którym mama siedzi w pracy cały dzień i zaplanowaliśmy od samego początku do końca jak wykonać i udekorować oczko wodne. Więc po naszym rodzinnym okrągłym stole, pojechaliśmy do budowlanego kupić wszystkie potrzebne nam narzędzie, na szczęście w ostatniej chwili tata przypomniał sobie, że potrzebuje jeszcze folie na oczko wodne, które jest podobno bardzo potrzebne do zabezpieczenia zbiornika. I musieliśmy znaleźć ten odpowiedni, bo podobno nie prawidłowy może przepuszczać jakieś niechciane substancje.

Oczko wyszło na prawdę bardzo eleganckie i rzeczywiście jak się chwilę poleży na leżaku obok w ciszy to ma się wrażenie jak by się było nad wodą. W ten dzień, w którym mama zaczyna swoje „wolne” na widok oczka praktycznie się rozpłakała i się okazało, że chciała takie postawić. Bardzo nam dziękowała i powiedziała, że to jest najcudowniejszy prezent jaki otrzymała.