You are currently viewing Patent ma zabawkę – wykrój pluszaka

Patent ma zabawkę – wykrój pluszaka

Każde dziecko uwielbia zabawki, szczególnie te przytulaśne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Największą radość, jaką może pociesze sprawić rodzic, to samodzielnie przygotować coś specjalnego i oryginalnego, coś, co nie tylko będzie drobiazgiem do bawienia się, ale też fantastyczną pamiątką na długie lata.

Co wyczarować z wykroju pluszaka?

wykrój pluszakaJedną z najlepiej widzianych przez milusińskich zabawek jest maskotka. Pluszak to dla dzieci rozrywkowy gadżet, przyjaciel, towarzysz, pociecha, przytulanka… Spełnia wiele różnorodnych funkcji – służy do zabawy, do przytulania, do usypiania, nawet do dekorowania pokoju. Nie ma malucha, który nie miałby w swoim dziecięcym pokoiku choćby jednej maskotki. Niewiele potrzeba, żeby wywołać na twarzy smyka radosny uśmiech od ucha do ucha. Własnoręczne uszycie przytulanki dla dziecka wymaga odrobiny czasu i chęci, ale efekt z pewnością będzie wart każdego wysiłku. Potrzebny będzie szablon, materiał i wykrój pluszaka, aby wyczarować coś jedynego w swoim rodzaju. Tą wymarzoną maskotką może być kotek, piesek, miś, konik, króliczek… Pomysłów i wzorów jest całe mnóstwo, a dostępność wykrojów zależna jest także od stopnia trudności wykonania maskotki. Nawet początkujący w krawiectwie mogą sobie pozwolić na wykonanie prostej zabawki, pełnej wdzięku i uroku, nawet jeśli miałaby nie wyjść idealnie. Dobry wykrój pluszaka pozwala jednak na stworzenie pluszowego cuda, które wzbudzi zachwyt nie tylko obdarowanego dziecka, ale także dorosłych. Wykonane pracą własnych rąk upominki są zawsze doskonałym wyborem.

Pluszowa maskotka to pomysł dobry na prezent ze szczególnej okazji, a także bez okazji, kiedy chcemy sprawić komuś radość i podarować coś niezobowiązującego, ale jednocześnie budzącego pozytywne skojarzenia. Pluszowa tkanina zabawki zawsze nasuwa na myśl ciepło, dom i miłe chwile, dlatego warto ją potraktować jako sposób na poprawę nastroju.