Park przy starym dworku i donice betonowe

Park przy starym dworku i donice betonowe

Alicja nie lubiła jeździć do babci. Babcia mieszkała w ogromnym starym dworku na końcu świata. Nie dość, że Alicja zawsze się tam nudziła to jeszcze ten dworek przyprawiał ją o gęsią skórkę. Nawet nie dyle dworek co otaczający go mroczny park.

Donice betonowe z kwiatami rozjaśniły park

donice betonoweDworek sam w sobie faktycznie był wyremontowany, zadbany i świetnie zaadaptowany do normalnego życia, wyposażenie w niczym nie odbiegało od standardowego mieszkania. Poza tym, że nie było tam internetu. Kiedy więc Alicja zmuszona była wyjeżdżać na wakacje do babci zawsze nudziła się śmiertelnie. W domu nie było co robić a na zewnątrz…strach było chodzić. Jednego lata postanowiła coś z tym wreszcie zrobić. Poprosiła o pomoc kilka lokalnych chłopców. Wspólnymi siłami oczyszczali park z zalegających gęstwin. Odkopali dawno już pozarastane ścieżki. W kilku miejscach zainstalowali latarnie, pod nimi postawili ławki parkowe. Po krótkiej naradzie dodali jeszcze kosze parkowe. Bliżej dworku postawili donice betonowe, dziesiątki donic. W każdej posadzono barwne kwiaty. Od strony miasta wydzielili niewielki teren. Wybrukowali go i postawili niewielką scenę. Z boku postawili szereg stołów i grille betonowe.

 

W niedalekiej odległości znajdowało się kilka starych lip, na ich gałęziach powieszono huśtawki. Park zaczął na nowo żyć. Zaczęli się tu zjeżdżać mieszkańcy kilku okolicznych wiosek. W ten sposób Alicja spędziła całe lato. Cieszyła się, wracając do domu, że chociaż raz jej wizyta u babci nie była kompletną stratą czasu.