You are currently viewing Palenie węglem orzech

Palenie węglem orzech

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, skąd pochodzi węgiel, bo przecież wydobywa się go spod ziemi. Nie będę się teraz skupiał na sposobach jego pozyskania, chociaż to dzięki nim powstają tak różnorodne rodzaje węgla do kominków i innych pieców, które ogrzewają nasze domy, kiedy temperatura zaczyna spadać. Dzieje się to regularnie i dlatego ludzie zawsze kupują określoną ilość tego surowca.

Dlaczego ludzie tak zachwycają się sprzedawanymi węglami?

węgiel orzech marcel do kominkaProces produkcji ma zawsze kluczowy wpływ na wiele czynników. W pierwszej kolejności chciałbym się odnieść do tego, dlaczego węgiel orzech Marcel do kominka swoim kształtem przypomina właśnie orzechy. Ten kształt nadano mu celowo w czasie procesu produkcji, a chodzi o to, że kawałki węgla o takim równomiernym kształcie można z łatwością wsypywać do pieca i dzięki temu, że mają one podobne rozmiary, to zmieści się ich tam po prostu więcej niż gdyby były nieregularne. Jeżeli ktoś jeszcze nie zdał sobie z tego sprawy, to powinien sobie uświadomić, że im więcej opału zostaje jednorazowo włożone do pieca czy kominka, tym rzadziej trzeba podkładać, a to związane jest z dużo większą swobodą, bo w domu i tak będzie ciepło, a człowiek nie musi się przejmować tym czy w kominku jeszcze jest dostatecznie duża ilość opału. Palenisko w kominku jest z reguły widoczne dla wszystkich, którzy znajdują się w pomieszczeniu z takim właśnie kominkiem.

Na szczęście, jeżeli pali się takim węglem, to nie stanowi to żadnego problemu, bo wygląda on bardzo ładnie i można go podziwiać w trakcie procesu spalania. Marcela do kominków można wsypywać zupełnie spokojnie bez obaw o powstające spaliny, gdyż nie są one groźne dla środowiska i nie zatruwają powietrza, jeżeli ma się tylko odpowiednio przystosowany komin.