Oryginalne akumulatory vs zamienniki

Oryginalne akumulatory vs zamienniki

Wiele osób stanęło lub stanie przed dylematem czy kupić oryginalny akumulator czy może zamiennik. Nie ważne czy ma być ona przeznaczona do telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego, komputera przenośnego czy też do innego elektronicznego sprzętu przenośnego.

Skup zużytych akumulatorów

skup akumulatorówCeny oryginałów bardzo często zwalają z nóg a używany oryginał może po czasie trafić na skup zużytych akumulatorów we Wrocławiu. Wiele osób kupuje najtańsze zamienniki albo pseudo oryginalne baterie za ułamek ceny rynkowej. W najlepszym wypadku są to zleżałe oryginały, w najgorszym po prostu podróbki. W przypadku zamienników możemy trafić na lepszy już gorszy. Jeśli kupimy tani zamiennik mało znanej firmy może się okazać, że po miesiącu albo oddamy go na reklamacje albo trafi na skup akumulatorów. Czasem zdarza się, że zamiennik powoduje wyłączenie urządzenia mimo że stan naładowania wynosi ponad 50% – występuje w tym przypadku problem z prawidłowym odczytem informacji z akumulatora. Problem ten występuje zazwyczaj w tanich zamiennikach. Dobrej jakości zamienniki za odpowiednie pieniądze znanych firm nie ustępują zazwyczaj akumulatorom oryginalnym. Akumulatory na ogniwach Green Cell czy Sanyo są naprawdę dobrej jakości i nie trzeba się obawiać ich zakupu. Sam korzystam z zamiennika akumulatora do laptopa na ogniwach marki Green Cell i nie narzekam – wytrzymuje podobnie co oryginał a kosztował około 30-40% mniej niż oryginał. Widać więc, że zamiennik nie musi być gorszy od oryginału.

Należy jednak dokonywać zakupu z rozwagą a powinniśmy być zadowoleni z zakupu. Warto też zwrócić uwagę na długość gwarancji na akumulator. Szanujący się producent zamienników da nam minimum rok gwarancji – w przypadku problemów z akumulatorem bez problemu nam go naprawi albo wymieni na nowy, wolny od wad. Jak wiadomo chytry 2 razy traci dlatego kupujmy z rozwagą.