Nowoczesne domy z drewna

Nowoczesne domy z drewna

Budowa domu to jedna z największych inwestycji w naszym życiu. Z reguły jest tak, że te budynki powstają z pustaków. Jednak coraz częściej słyszy się o pomysłach inwestowania w domy o lekkiej konstrukcji szkieletowej. Budowa takiego domu jest procesem, który ceni się ze względu na czas realizacji. Czas potrzebny na wybudowanie takiego domu jest nijak nieporównywalny z budową domu murowanego. 

Solidne domy szkieletowe 

domy drewniane o konstrukcji szkieletowej poznańStawianie domów od zawsze kojarzy nam się głównie z używaniem do tego celu pustaków czy cegieł. Od jakiegoś czasu zaczęto również poważniej myśleć o inwestowaniu w domy wykonane z drewna. Dużym uznaniem cieszą się przykładowo domy z drewnianych bali. Również często słyszy się o stawianiu domów szkieletowych, które mogą powstać na naszej działce w bardzo krótkim czasie. Jeśli chodzi o kwestię jaką domy drewniane o konstrukcji szkieletowej Poznań jest jednym z miast, w którym mogą Państwo bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy budowlane, które na co dzień zajmują się tworzeniem takich obiektów. Jak łatwo można się domyślić, domy szkieletowe tworzy się w dużym stopniu z drewnianych bali, które są skręcane ze sobą przy pomocy śrub. Wybudowanie takiego obiektu może trwać nawet kilka tygodni. Jest to czas nieporównywalnie krótszy od budowania domu murowanego. Z reguły jest tak, że najbardziej czasochłonne jest przygotowanie gruntu pod wybudowanie takiej konstrukcji. 

Na dzień dzisiejszy w Polsce codziennie stawiane są domy o konstrukcji drewnianej szkieletowej. Wielu z Państwa zapewne zastanawia się też nad tym w jaki sposób taki dom ocieplić. Obecnie najczęściej stosowaną techniką jest ocieplanie przy użyciu pianki poliuretanowej. Zdarza się też tak, że domy kanadyjskie ocieplane są przy użyciu płyt warstwowych PIR.