Nowe mieszkania dla młodych małżeństw

Nowe mieszkania dla młodych małżeństw

Każdy kolejny rząd w swoimi programie wyborczym lubi wspominać na temat mieszkań dla młodych osób. Wspominają oni, że młodzi nie mają stałej pracy, ciężko im związać koniec z końcem, pracują na umowy śmieciowe, nie dostaną nawet w banku kredytu, nie mówiąc już o kupnie mieszkania bez niego.

Nowe mieszkania dla młodych małżeństw to ciekawa opcja dla nich

Mieszkania-lesznoJest w tym trochę prawdy. Młodym faktycznie ciężko jest znaleźć własne lokum, nawet jeśli oboje w związku pracują. Sam koszt działki w Lesznie niejednokrotnie przewyższa ich możliwości finansowe, nie wspominając już o wybudowaniu domu. Nawet zwykłe, małe Mieszkania-leszno są bardzo drogie. Mnie i mojemu mężowi się jednak udało. W naszym mieście okazało się, ze jest takie osiedle Gronowe Zacisze. Jego deweloper miał specjalny program dla młodych, nie związany z programem rządowym. Młode małżeństwa mogło kupić nieco taniej nowe mieszkania, niż pozostali. Dzięki temu można było zaoszczędzić sporo funduszy. To było nie tylko dla nas bardzo korzystne rozwiązanie. Stać nas było na własne mieszkanie. Oczywiście musieliśmy wziąć kredyt, ale będziemy mieli mniej do spłacania. Nie mogę się doczekać kiedy wreszcie będę mogła wprowadzić się do mojego własnego mieszkania i zacząć jego urządzanie. Mam już kilka pomysłów na wystrój wnętrz. Przede wszystkim jednak musimy zagospodarować sypialnię kuchnię i łazienkę, żebyśmy mogli spokojnie tam mieszkać, reszta może poczekać.

Mamy także plan przerobić jeden z pokojów na pokój dla dziecka, ale to też myślenie na przyszłość. Na razie skupiamy się na podstawach i przeprowadzce z naszego starego mieszkania w Lesznie. Czeka nas dużo pakowania.