Niskie obuwie wojskowe

Niskie obuwie wojskowe

Praca w centrum handlowym miała swoje wyzwania, jednym z których był odwieczny problem dopasowania obuwia. Przydziałowe obuwie firmowe było dobrej jakości, aczkolwiek w żadnym miejscu nie było przeznaczone do długiego chodzenia, a tym bardziej do szybkiego poruszania się przez dłuższy czas, co było niezbędne podczas interwencji.

Buty taktyczne do terenu zabudowanego

niskie buty taktyczneWielu kolegów miewało podobne problemy na wielu obiektach, aczkolwiek mieli oni uproszczone zadanie, bo w większości przypadków mogli oni użyć zwykłych butów wojskowych w pracy, i sprawdzały się one świetnie. My jednak mieliśmy określone wzory munduru których nie mogliśmy sami zmienić. Jednym z elementów były właśnie buty. Dopiero jeden z nowych kolegów z pracy obszedł ten problem, znajdując w jednym ze sklepów specjalistycznych niskie buty taktyczne, różniące się wykonaniem od standardowych butów wyłącznie wysokością. Buty które nam polecał, były zdecydowanie bardzo wygodne, prawie na poziomie markowego obuwia sportowego, a zaprojektowane były przede wszystkim z myślą o pracownikach ochrony pracujących na obiektach wymagających mundurów galowych. Nawet po wielogodzinnej pracy, chodziło się w nich o wiele wygodniej niż w tradycyjnych półbutach. Głębokie bieżniki na podeszwach pozwalały chodzić po najbardziej śliskiej podłodze bez przeszkód, a mocne wzmocnienia na palcach i piętach chroniły nogi przed uderzeniami. Pod względem wygody i ochrony przebijały one każde buty garniturowe.

Najważniejsze jednak było to, że buty te pasowały do każdego rodzaju umundurowania, zarówno galowego jak i terenowego. Mogły więc być używane na wszystkich obiektach, co było ogromną pomocą podczas pracy na zastępstwie czy w konieczności wzmocnienia ochrony na którymś z obiektów, niezależnie od obowiązującego na nim rodzaju munduru.