Miejsce do spania dla psa

Miejsce do spania dla psa

Właściciele psów chcą, aby ich pupile miały jak najlepsze życie oraz wszelkie wygody. Ważne jest, aby miały one odpowiednie miejsce do spania oraz wypoczynku, nie każdy bowiem chce, aby pies sypiał w łóżku domowników. Żeby zapewnić psu własny kąt, należy zainwestować w dobre legowisko.

Odpowiednie posłanie dla dużego psa 

legowiska dla dużych psówJeśli decydujemy się na przygarnięcie do naszego domu psa dużej rasy, musimy zapewnić mu dogodne warunki do odpoczynku. Miejsce, w którym pies będzie spał, jest bardzo ważne. Należy zapewnić mu maksymalny komfort, spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Przed wyborem legowiska dla dużych psów powinniśmy przemyśleć jego wymiary. Duży pies potrzebuje dużej przestrzeni, dlatego przed zakupem posłania trzeba zmierzyć długość naszego psa – od czubka nosa aż do ogona – i do tego wymiaru dodać około 25 cm „na zapas”. Takie legowisko na pewno nie będzie zbyt duże oraz zapewni maksymalny komfort podczas snu. Poza wymiarem, ważna jest także wygoda. W sklepie przed zakupem należy sprawdzić miękkość oraz wytrzymałość legowiska. Pies, który polubi i przyzwyczai się do swojego posłania, nie będzie chciał wymieniać go na inne. Aby uniknąć stresu zwierzaka, spowodowanego często wymianą jego legowiska, trzeba zainwestować w posłanie z wytrzymałego materiału, odpornego na rozdarcie i pogryzienie. Poza tym, warto zwrócić uwagę na materiał łatwy w czyszczeniu. Pies podczas codziennego użytkowania posłania z pewnością niejednokrotnie pobrudzi je błotem czy zostawi na niej sporo własnej sierści. 

Właściciele psów na pewno chcą, aby ich czworonożny przyjaciel miał swoje własne miejsce w domu. Dlatego warto zainwestować w porządne i wygodne legowisko, które sprawdzi się szczególnie w przypadku dużych pupili. Przez swoje gabaryty niekoniecznie są mile widziane w łóżku właściciela – dlatego należy zakupić im odpowiednie posłanie.