Mata chłodząco grzejąca na ból pleców

Mata chłodząco grzejąca na ból pleców

Maty masujące mają wielu zwolenników. Szczególnie doceniają je osoby cierpiące na bóle pleców. Oprócz relaksującego masażu, dodatkowym plusem takiej maty może być funkcja grzania lub chłodzenia, która zapewni duży komfort.

Maty chłodząco grzejące

mata chłodząco grzejącaKażdy, kto kiedyś cierpiał na bóle kręgosłupa, wie jak uciążliwa może być ta dolegliwość. Regularne masaże przynoszą dużą ulgę napiętym mięśniom i mogą być bardzo pomocne w walce z bólem. Dodatkowo efekt rozluźnienia i złagodzenie dolegliwości przynosi rozgrzanie bolącej części ciała. Profesjonalne maty do masażu często wyposażone są w różne dodatkowe funkcje. Jeśli chcemy kupić taką matę, która znajdzie wiele zastosowań, najlepszym wyborem będzie mata chłodząco grzejąca. Jej rozgrzewające działanie doskonale pomoże na ból i różnego rodzaju napięcie mięśniowe. Jest to też wspaniały sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Szczególnym typem mat, gdzie funkcja grzania ma specjalne znaczenie są maty nefrytowe. Wypełniające je kamienie oddają ciepło przez długi czas, dzięki czemu dociera ono do najgłębszych warstw mięśni. Są one wskazane dla osób cierpiących na poważne schorzenia kręgosłupa, warto jednak skonsultować ich stosowanie z lekarzem. Natomiast funkcję chłodzenia docenimy przede wszystkim w upalne dni. Warto taką matę zabrać w długą podróż samochodem, szczególnie kiedy w naszym aucie nie ma klimatyzacji. Nie tylko zapewni chłodzenie i zwiększy komfort jazdy, ale zapobiegnie też bólom pleców po wielu godzinach w pozycji siedzącej. Chłodzenie sprawdzi się również w przypadku stłuczeń.

Mata chłodząco grzejąca ma wiele zastosowań. Pomaga się zrelaksować, rozgrzać mięśnie, ochłodzić się w upalne dni, a także pozbyć wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Warto zainwestować więcej w matę masującą, która posiada te dodatkowe funkcje.