Makijaż permanentny- co to jest?

Makijaż permanentny- co to jest?

Wiele kobiet codziennie zmaga się w wykonywaniem makijażu. W codziennym pędzie nie mamy czasu, żeby skupić się na tych czynnościach, często malujemy się źle, nie przykładamy uwagi do szczegółów.

Co to właściwie jest makijaż permanentny?

makijaż permanentnyRozwiązaniem dla takich osób, które nie maja czasu lub nie lubią się malować jest makijaż permanentny oczu. Co to takiego? Na czym polega jego wykonywanie? Czy każdy może udać się na taki zabieg? Otóż makijaż permanentny brwi to rodzaj trwałego makijażu, który utrzymuje się nawet do pięciu lat. Wykonuje się go podobnie jak tatuaże, ale barwnik ,,wstrzykuje” się jedynie do warstwy naskórka, nie do skóry właściwej, jak jest to w przypadku tatuaży. Ta metoda wykonywania makijażu znana była już w dwa tysiące lat temu w Chinach, a używano do niego naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. Makijaż permanentny ust na stałe pojawił się w poznańskich salonach kosmetycznych w latach osiemdziesiątych, a jego popularność stale rośnie. Nadal zresztą często używa się barwników ziołowych, a nie sztucznych, chemicznych to przeprowadzania zabiegu makijażu permanentnego, więc jest on bezpieczniejszy i jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia alergii skórnej. Takie barwniki nie maja także zapachu, ani domieszek różnych substancji, co dodatkowo zapewnia o ich hipoalergicznych właściwościach.

Makijaż permanentny oczu, ust czy brwi przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, więc nie czujemy bólu, ale po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i niewielki obrzęk, spowodowany działaniami, który znika po kilku dniach, góra po tygodniu, więc nie musimy się martwić o niepożądane efekty.