You are currently viewing Komputer V.S. Laptop

Komputer V.S. Laptop

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia czy pracy bez komputera. Serwis komputerów czy laptopów za każdym rogiem oferuje naprawę komputerów. Lecz naprawa komputerów to nie wszystko co nam oferują. Taki serwis połączony jest zazwyczaj ze sklepem komputerowym.

Naprawa komputerów Łódź

Kupując komputer zastanawiamy się który kupić typowego PC-ta czy notebooka? Każde z tych rozwiązań jest dobre. To wszystko jest zależne od tego do czego będziemy używać komputera. Desktop dobry jest dla użytkowników, którym nie zależny na mobilności i komputer ma stać w domu na biurku. No i taki komputer ma niskanaprawa komputerów łódź cenę przy wysokiej wydajności, więc jeżeli chcemy komputer do grania to zdecydowanie taniej wyjdzie nam desktop. Jednocześnie taki komputer daje duże możliwości własnej konfiguracji co za tym idzie dostosowanie go do własnych potrzeb. Dodatkowo komputery biurkowe nie będą nam się grzały, ponieważ posiadają lepsze chłodzenie i naprawa komputerów łódź jest dużo prostsza. Komputer stacjonarny posiada dużą ilość różnego rodzaju portów co daje nam możliwość podłączenia dużej ilości sprzętu zewnętrznego typu drukarka . No i taki komputer jest mniej podatny na uszkodzenia. Najważniejszymi jego wadami będą na pewno brak mobilności i większa ilość pobieranego prądu. Laptop powinny wybrać osoby, które potrzebują komputer mieć przy sobie. Laptop jest mobilny, możliwy do przeniesienia w każdej chwili. Nie zawsze mają możliwość podłączenia do prądu, bowiem laptop ma osobny akumulator, który pozwala mu na działanie bez dostępu do prądu. Niestety laptop ma wyższą cenę niż komputer stacjonarny o podobnych parametrach. Najlepszy jest do prac biurowych i surfowania po internecie. Dodatkowo wszystkie podzespoły są upchane w małej objętości, a co za tym idzie jest gorsze chłodzenie i komputer nam się grzeje. W laptopie rzadko mamy możliwość rozbudowy.
Jak widać to jaki wybierzemy komputer w dużej mierze zależy od tego do jakich celów będziemy go używać. Jeśli nie zależy Ci na tym aby komputer przenosić to wybierz stacjonarny, a jeśli pracujesz w terenie wybierz laptopa!