Komputer do streamowania – czym się kierować w wyborze?

Komputer do streamowania – czym się kierować w wyborze?

Streamowanie gier z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się właśnie w taki sposób spędzać swój wolny czas, czy to oglądając streama znanego twórcy internetowego, czy też tworząc własny. Jednak, aby wejść do grona osób warto przyjrzeć się komputerowi, który posiadamy w domu. Sprzęt streamerów różni się bowiem nieco od tego przeznaczonego do zadań biurowych.

Streaming – jaki sprzęt dla początkujących?

komputery do streamowaniaNa co zatem zwrócić uwagę wybierając komputery do streamowania tak, aby zapewnić jak najlepszą jakość obserwującym bez zakłócania transmisji? Procesor w tym przypadku musi być odpowiednio przygotowany na duże obciążenia. Dobrej jakości urządzenie pozwala na szybki przesył danych, a także obsługę kamery oraz mikrofonu. Równie ważna jak procesor jest pamięć RAM. Zwykle do rozgrywek w celu zapewnienia odpowiedniej płynności stosowane jest 16GB RAM. Sama pamięć jest elementem, którego nigdy nie będzie za mało, szczególnie kiedy mowa o streamowaniu. Wymagania coraz to nowszych gier stale rosną, a do tego dochodzi jeszcze obsługa systemu oraz oprogramowania do streamowania. W przypadku dużego obciążenia komputera bardzo ważny jest dysk twardy. Warto rozważyć zakup komputera wyposażonego w dwa dyski twarde. Jeden z nich – talerzowy posłuży do magazynowania plików. Drugi z kolei – półprzewodnikowy – pozwoli na zainstalowanie systemu operacyjnego. Wszystkie te elementy stanowią podstawę jeśli chodzi o narzędzia streamera. Musi on jednak również wyposażyć się w w odpowiedni monitor, myszkę, klawiaturę, a także urządzenia do nagrywania, bez których nie sposób rozpocząć przygody ze streamowaniem.

Streamingi z roku na rok przyciągają coraz większe grono odbiorców, którzy chcą zapoznać się z nową grą, bądź pooglądać poczynania swojego ulubionego twórcy internetowego. Co ciekawe dla wielu nie jest to jedynie forma na spędzenie wolnego czasu, ale także możliwość stworzenia biznesu.