Kolce na ptaki można zamontować wszędzie

Kolce na ptaki można zamontować wszędzie

Wiadomo jest, że czasem ptaki są bardzo uciążliwe. Nie mówiąc już o lataniu i wydawaniu czasem dziwnych dźwięków, ale co najważniejsze pozostawiają po sobie duże ilości odchodów, które wiadomo, że ciężko jest usunąć.

Kolce na ptaki jednym ze sposobów

Kolce na ptakiW takich przypadkach należy rozpocząć walkę i odstraszanie ptaków. A jak to zrobić, aby żadnemu ptakowi nie stała się krzywda? Najlepiej jest wtedy zainwestować w odstraszacze ptaków. Jedną z propozycji jest makieta ptaka drapieżnego, oczywiście jego sylwetka w locie. Ma to zlimitować atakującego i polującego ptaka. Kolejnym sposobem na odstraszanie ptaków jest odstraszacz ptaków dźwiękowy. Te urządzenie także w pewnym stopniu wykorzystuje drapieżne ptaki, a w sumie ich głos, który wydają podczas ataków. Mogą one działać na zasadzie cyklicznej jak i przy wykorzystaniu czujnika ruchu lub czujnika na podczerwień. Inny odstraszacz ptaków to kolce na ptaki, które można zamontować wszędzie tam, gdzie nie chcemy, aby żadne ptak siadał. Na przykład są to dachy, barierki, słupy lub latarnie. Także, aby ptaki nie siadały w danym miejscu można stosować specjalne żele, które są zbudowane z materiału, który w oczach ptaka wygląda jak płomień, a wiadomo, że n ie zbliżają się one do ognia, także odstraszacz ptaków w formie żelowej wydziela zapach, który jest nie do wykrycia dla człowieka, jednak ptakom on się nie podoba, a więc nie zbliżą się do niego.

Istnieje wiele sposób na odstraszanie ptaków, można zainwestować w kolce na ptaki, specjalne żele, także w urządzenie wytwarzające dźwięk lub makiety ptaków. To na co się zdecydujemy zależy głównie od tego jakie ptaki mamy odstraszyć.