Kiedy zacząć przygotowania do ślubu?

Kiedy zacząć przygotowania do ślubu?

Jeżeli chcemy zawrzeć związek małżeński, to musimy przede wszystkim wybrać dobry termin. Liczy się nie tylko ładna pogoda, ale także dogodna data, która będzie odpowiadała nie tylko nam lecz także zaproszonym gościom. Teraz na przykład bardzo popularne są śluby brane w piątki czy nawet w inne dni tygodnia. Często jest to spowodowane brakiem wolnych terminów na salach bankietowych. Jeżeli wymarzyliśmy sobie ślub w sobotę i do tego w pełni lata, to rzeczywiście o wolny termin może być trudno. Niemniej jednak jeżeli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy salę, to wszystko powinno się udać. No właśnie, a kiedy zacząć przygotowania do ślubu?

Jeżeli chodzi o klasyczny ślub w kościele i o wesele na eleganckiej sali, to zarówno w mniejszych miejscowościach jak i w dużych miastach salę należy rezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Ekskluzywne śluby są teraz bardzo popularne i trzeba się liczyć z brakiem wolnych miejsc. Alternatywą może być ślub w plenerze. Parze młodej znacznie łatwiej będzie znaleźć odpowiednie miejsce na świeżym powietrzu niż obleganą przez wszystkich salę. Od kiedy istnieje możliwość zawierania związków małżeńskich w dowolnych miejscach, to okoliczne parki, plaże i ogrody także są oblegane przez nowożeńców, a co za tym idzie również trzeba nieco wcześniej dokonać rezerwacji. Co prawda nie musi to być aż, tak duże wyprzedzenie. Wystarczy kilka miesięcy. Co do innych przygotowań ślubnych, to również je trzeba zaplanować z wyprzedzeniem. Skoro ślub ma być na świeżym powietrzu, to powinien nas zainteresować wynajem namiotów. Jednocześnie z rezerwacją miejsca szukajmy firmy, która w wybranym przez nas dniu będzie mogła dostarczyć namioty. Dobra wypożyczalnia namiotów będzie miała w swojej ofercie kilka rozwiązań. Znajdzie się coś na skromne uroczystości, a także na huczną imprezę dla setki gości.

Odpowiednio wcześnie należy także wybrać stroje ślubne, zamówić jedzenie, orkiestrę, fotografa i kamerzystę. Liczy się także termin wysłania zaproszeń. Należy to zrobić co najmniej na dwa miesiące przed datą ślubu.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://www.ogrodoweparty.pl