Karpacz pełen atrakcji

Karpacz pełen atrakcji

Karkonosze od lat mnie kusiły, ale do tej pory jakoś zawsze brakowało chęci, by ruszyć w tę część Polski. W końcu jednak spakowałem rzeczy i pojechałem w góry. Z nadzieją że dość mocno się zmęczę górskimi wędrówkami. Baza? Uznałem, iż najciekawszy będzie Karpacz.

Wakacje w Karpaczu ciekawą propozycją wakacyjną

śniadania karpaczOczywiście spacery po górach, lasach, wejścia na Śnieżkę to były główne punkty programu, ale oczywiście planowałem też trochę pozwiedzać. A żeby mieć energię do działania, konieczny jest posiłek o poranku. Dlatego, podobnie jak podczas przygotowywania do maratonu, dużą rolę przywiązywałem do menu.  Jeśli chodzi o śniadania karpacz ma wiele do zaoferowania. Ja zazwyczaj jadałem w hotelu, w którym nocowałem, ale zdarzało się odwiedzać knajpki w mieście. A wybór jest spory. W menu mozna znaleźć kuchnię amerykańską, brytyjskie śniadania, propozycje z Włoch oraz oczywiście polskie dania. Kanapki, jajecznica, miejscowy ser – to chyba były najczęstsze moje wybory podczas pobytu w Karpaczu. A potem czas ruszać w drogę. Długie górskie spacery, nie tylko na Śnieżkę, były czymś, co uwielbiałem i uwielbiam robić do dziś. A przechodziłem szlaki w różnych częściach Polski i nie tylko. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym w planie wyjazdu nie ujął także zwiedzania. W tej kwestii Karpacz nie jest na pewno pustynią. Miejsc do zobaczenia znajdziecie tam mnóstwo. Świątynia Wang, Muzeum Sportu i Turystyki czy Młynek Miłości to pozycje, które uznałem za obowiązkowe. Poza tym atrakcje dla dzieci, gdzie także dorośli miło spędzą czas, czyli Muzeum Zabawek, Park Bajek albo nieodległe Western City. Warto dodać, że w wiele miejsc można dojechać specjalnym ekspresem, którego jednak nie przetestowałem.

Wyjazd do Karpacza okazał się świetnym pomysłem. Poza uwielbianymi przeze mnie spacerami po górach miałem okazję przetestować także miejscową kuchnię, czyli inną ukochaną przez mnie dziedzinę. I jedno, i drugie zasługuje na uznanie.

Komentarze są wyłączone