Jak użytkować rękawice ochronne

Jak użytkować rękawice ochronne

Temat wydaje się bardzo prosty i oczywisty. Jednak czasami trzeba przypomnieć o zasadach, ponieważ ludzie nieraz o nich zapominają albo nawet nie mają świadomości, że popełniają błędy przy zwykłych czynnościach.

Rękawice ochronne szybko się niszczą

rękawice ochronneOdzież należy użytkować z właściwą dbałością. Często jednak to się nie udaje. Kupujemy buty i sądzimy, że teraz wystarczy tylko w nich chodzić. Nic bardziej mylnego. Producent obuwia roboczego doradził mi, jak należy właściwie dbać o obuwie. Po pierwsze, zmieniać je. To znaczy, że po ośmiogodzinnym dniu pracy, w którym nosimy dane buty, powinniśmy je stanowczo przebrać na inne buty. Obuwie robocze powinno być obuwiem zmiennym. Ponadto wskazane jest, aby w butach chodzić co drugi dzień, aby mogły się wywietrzyć, a materiał, z którego są użyte, mógł odpocząć. My jednak przeważnie chodzimy codziennie w tych samych butach i tylko ewentualnie przebieramy je w pracy, choć też niekoniecznie. Zmienianie butów gwarantuje, że wytrzymają one dłużej i będą się dobrze sprawować. Nie wystarczy bowiem sklep z obuwiem roboczym i na tym zabawa z butami się kończy. Nie, nie i nie! Poza zmienianiem, należy też buty czyścić i suszyć, jeżeli spociły nam się w nich nogi. W ten sposób zapobiegamy ich niszczeniu z zewnątrz i wewnątrz. Ludzie mają podobne problemy, jeśli chodzi o rękawice ochronne o czym opowiedział producent rękawic roboczych. Nie pamiętają, aby je wysuszyć, a przecież jeśli mają długo służyć, konieczne jest aby były zadbane. O tym, że trzeba co jakiś czas wyjąć z nich ręce, bo jest to dla nich również niekorzystne, nie trzeba chyba mówić. Przyda się jednak od czasu do czasu odpowiednie czyszczenie. Przedtem warto jednak się upewnić odnośnie zaleceń.

O wszystkie rzeczy, które nosimy należy dbać. Wskazane jest zabieranie odzieży z pracy do domu na weekend po to, by móc ją wyczyścić i doprowadzić do porządku. Nie dziwmy się więc, że nasze rękawice robocze szybko się zużyły, skoro ich nie oporządzaliśmy.

Informacje pochodzą ze strony:

http://eurobhp.com/ochrona-rak,c1.html