Firmy ochroniarskie a mycie okien

Firmy ochroniarskie a mycie okien

Kryzys finansowy, z którym mieliśmy do czynienia kilka lat temu mocno odbił się na wielu firmach, szczególnie firmach, które wykonywały zlecenia dla dużych koncernów. Mycie okien się przydaje.

Mycie okien Opole w firmie ochroniarsiej?

mycie okienTak! W każdym dużym koncernie czy sieci handlowej doszło do tzw. optymalizacji, dotknęła ona wszystkie działy, dotyczyła ona nie tylko zwolnień pracowników, choć starano się tego uniknąć ale również poszukano innych rozwiązań dzięki którym firmy mogły zaoszczędzić. Niektóre firmy posunęły się nawet do zatrudnienia specjalnych firm, które przeprowadzały kontrolę i sprawdzał gdzie może firma zaoszczędzić. Najpierw taki kontroler sprawdzał jak pracuje każdy dział, czy nie ma w nich osób, których praca nie wnosi nic do firmy, czy dział wykorzystuje zgodnie z przeznaczeniem materiały biurowe a także jakie usługi wykonywane przez firmy zewnętrzne są potrzebne a z których można zrezygnować. Wyniki często przerażały samych dyrektorów firm, okazało się, że przy wdrożeniu najlżejszej formy optymalizacji można zachować wszystkich pracowników ale trzeba nauczyć ich nowych standardów pracy. Największe cięcia doświadczyła niemal każda firma ochroniarska a także firmy zajmujące się sprzątaniem czy mycie okien Opole w oszklonych budynkach. Ochrona została zmniejszona do minimum, młodzi i dobrze zbudowani pracownicy zostali zastąpieni starszymi panami, którzy dzięki orzeczeniu o niepełnosprawności załatwiali swoim pracodawcom dodatkowe dotacje. Sprzątanie firmy zostało również mocno okrojone, niektóre firmy rezygnowały ze sprzątania przez zewnętrzną firmę i obowiązek ten przerzucało na pracowników. Wszystko oczywiście było związane z kryzysem finansowym i tłumaczone, że wszyscy zachowają stanowiska ale muszą sprzątać sami. Jeśli chodzi po materiały biurowe to dokładnie sprawdzono ile zużywa każdy dział i w większość przypadków okazywało się, że nadwyżki były albo ukrywane przez pracowników w szafkach albo po prostu wynoszone z firmy.

Wielu pracowników kserowało prywatne dokumenty w firmie, dlatego też wprowadzono specjalne kody do kserokopiarek aby ograniczyć jej używanie. Mycie okien to jest to.