Dopasowane kocyki bambusowe

Dopasowane kocyki bambusowe

Każdy maluszek potrzebuje jakiegoś okrycia, które będzie mu służyć w domu i na spacerze. Najczęściej jeden rodzaj pościeli kupujemy do łóżeczka, a drugi do wózka, ponieważ różnią się one rozmiarem. Poza kołderką, dobrze jest też mieć kocyk.

Wybór najlepszego kocyka dla niemowlaka

kocyki bambusoweWybór okrycia dziecka, powinien być zależny od temperatury powietrza. Jeżeli jest chłodno, to odpowiednia będzie grubsza kołderka, a kiedy temperatura sięga powyżej dwudziestu stopni Celsjusza, to warto wykorzystać kocyk, który jest cieńszy od kołdry. Wśród kocyków dla dzieci, znajdziemy sporo modeli, wykonany z naturalnych tkanin, albo syntetycznych. Kocyki polarowe są dobre na zimę, ponieważ doskonale grzeją i nie przepuszczają powietrza. Wśród naturalnych modeli, najlepsze są bawełniane, lub kocyki bambusowe, które są dostępne  na naszym rynku od kilku lat i cieszą się coraz większą popularnością. Bambus jest tkaniną, która posiada naturalne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, przez co nie gromadzą się na jej powierzchni niebezpieczne bakterie i roztocza. Może być stosowany przy dzieciach z bardzo wrażliwą skórą i alergikach. Ponadto bambus pochłania szkodliwe promieniowanie słoneczne, więc można taki kocyk zabrać na letni spacer. Kocyki z bambusa mają nieco inny splot niż klasyczne bawełniane modele, dlatego jest jeszcze bardziej delikatny i miły w dotyku. Powierzchnia kocyka jest lekko chłodna, więc świetnie się sprawdzi w upalne dni. Można nim przykrywać dziecko w łóżeczku ale także w wózku.

Kocyki mają najczęściej jeden, uniwersalny rozmiar, dlatego są tak wszechstronnie wykorzystywane. Maluchy bardzo lubią się do nich przytulać, bo są niesamowicie miękkie. W sprzedaży dostaniemy nawet cały komplet pościeli uszyty z tkaniny bambusowej.

Komentarze są wyłączone