Czy agencja pracy tymczasowej zdominuje rynek?

Czy agencja pracy tymczasowej zdominuje rynek?

Czasami można odnieść wrażenie, że świat stoi na głowie. Wszechobecna globalizacja bardzo zmieniła otaczający nas świat. Co więcej, to wszystko stało się w przeciągu zaledwie kilku dekad. Otwarcie granic oraz rynków pracy doprowadziło do tego, że ludzie zaczęli migrować w poszukiwaniu lepszego życia.

Już dzisiaj agencje pracy tymczasowej załatwiają prace wielu ludziom

agencja pracy tymczasowejUmożliwia to leasing pracowników za który odpowiada agencja pracy tymczasowej. Normą się stało, że zachodnie koncerny część swojej produkcji przenoszą do krajów w których koszty produkcji są zdecydowanie mniejsze. Niektóre kraje potrafiły to świetnie wykorzystać jak np. Chiny. Tamtejszy outsourcing pracowniczy sprawił, że Chińczycy nauczyli się wytwarzać własne urządzenia jakościowo niczym nie odbiegające tym rozpoznawalnym markom. Doprowadziło to do ogromnego wzrostu gospodarczego tego ogromnego państwa kojarzonego dotychczas głównie z biedy oraz marnych jakościowo produktów. Takiego potencjału nie potrafiły wykorzystać państwa naszego regionu, ponieważ jedynie jesteśmy w stanie być montownią dla wielkich koncernów samochodowych i innych gałęzi przemysłu. Zmieniła się niesamowicie również sama zasada działania przedsiębiorstw. Jeszcze kilka lat temu firmy robiły wszystko we własnym zakresie od prowadzenia księgowości po produkcję nawet najdrobniejszych elementów. Teraz mamy wszechobecny outsourcing kadrowo-płacowy. Coraz mniej firm prowadzi księgowość we własnym zakresie. To jednak nie doprowadziło do tego, że informatycy czy księgowi nie mają pracy.

Po prostu pootwierali własne firmy outsourcingowe i ich model pracy jest podobny do tego jaki mieli zapewniony w normalnej firmie. Niestety jednak obecnie zaczyna dominować zatrudnienie tymczasowe, które nikomu nie gwarantuje stabilizacji.