Czarter jachtu bez uprawnień

Czarter jachtu bez uprawnień

Co roku staramy się ze znajomymi wymyślić jakiś ciekawy pomysł na spędzenie wakacji. W tym roku postawiliśmy na Mazury, bo większość z nas nie miała okazji ich zobaczyć na własne oczy. Początkowo chcieliśmy wynająć pokoje w jakimś pensjonacie, bo nikt z nas nie ma patentu żeglarskiego, żeby pływać po jeziorach. Jednak okazało się, że patent ten nie zawsze jest potrzebny.

Wakacje spędzone na jachcie

jachty motorowe bez patentu mazuryWakacje spędzone z przyjaciółmi należą do jednych z najlepszych. Jest wówczas wesoło i nikt się nie nudzi. Od kilku lat spędzamy co najmniej kilka dni w gronie naszych znajomych, wybierając jakieś ciekawe miejsca w Polsce. W tym roku wybieramy się na Mazury. Okazuje się, że mamy możliwość wynajęcia jachtu, mimo tego, że nikt z nas nie posiada żeglarskich uprawnień. Dowiedzieliśmy się o tym przez przypadek. Po wpisaniu w przeglądarkę frazy jachty motorowe bez patentu mazury, ku naszemu zaskoczeniu pojawiły się realne oferty wynajmu łodzi. Okazuje się, że kilka lat temu weszły w życie przepisy, umożliwiające osobom bez uprawnień wynajęcie łodzi o niskiej prędkości, która jest sterowana za pomocą silnika. Bardzo dużo wypożyczalni posiada tego typu łodzie. Część z nich to sporej wielkości jachty spacerowe, na których pokładzie znajdują się łóżka do spania. Zarezerwowaliśmy więc jedną z takich łodzi. Wynajmujemy ją na pięć dni, z możliwością przedłużenia czasu wynajmu, jeżeli nam się spodoba. A będziemy pływać po najbardziej malowniczych jeziorach. 

Wakacje spędzone na łonie natury pozwalają w pełni się zrelaksować i odpocząć od codziennych problemów. Dlatego w tym roku wybieramy się ze znajomymi na Mazury. Odkryliśmy, że istnieje możliwość wynajęcia jachtu bez posiadania przez nas patentu i chcemy z tej możliwości skorzystać. Wybrana przez nas łódź posiada na pokładzie łóżka.

Następny wpisRead more articles