Budowa domu pasywnego i najlepsze systemy fotowoltaiczne

Budowa domu pasywnego i najlepsze systemy fotowoltaiczne

Domy pasywne ostatnio cieszą się naprawdę dużą popularnością wśród osób, które decydują się na budowę swojego nowego domu. Nie ma się co dziwić. Dom powstaje w technologiach energooszczędnych, poza tym korzysta z odnawialnych źródeł i w taki sposób pozyskuje energię.

Systemy fotowoltaiczne i mniejsze rachunki

systemy fotowoltaiczneWłaśnie te cechy spowodowały wielkie bym na te domu. Budowę takiego domu jednak rozpoczyna się tradycyjnie od przygotowania terenu pod inwestycję. W naszej kolejności powstają fundamenty budynku. Gdy już one są to można przejść do wykonywania, a bardziej jurowania ścian. Oczywiście, to jak będzie ten etap wykonywany zależy od tego, w jakiej technologii mają powstać te ściany. Warstw ścian domu pasywnego są dobierane na podstawie obliczeń cieplnych, a w szczególności na obliczeniu współczynnika przenikania ciepła. Tak tez jest w przypadku podłogi oraz konstrukcji dachu. Po wykonaniu ścian parteru można przejść do wykonywania stropu schodów oraz ścian piętra. Kolejny krok to dach oraz prace wykończeniowe. Jeśli mowa tu o domu pasywnym to nie można zapomnieć o systemach, które sprawią, że zużycie energii będzie mniejsze, a mianowicie mogą to być najlepsze systemy fotowoltaiczne. Takie instalacje fotowoltaiczne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Poza tym także można zainwestować w taki system jak domowa elektrownia wiatrowa, czy pompy ciepła.

Systemy, które pozwalają zaoszczędzić na energii elektrycznej oraz energii cieplnej stają się bardzo popularne. W ten sposób można zaoszczędzić na rachunkach, a także cieszyć się domem ekologicznym, który przyczynia się do ochrony środowiska. 

Komentarze są wyłączone