Bramy przemysłowe rolowane – rodzaje

Bramy przemysłowe rolowane – rodzaje

Istnieje bardzo wiele rodzajów bram. Mogą być one wykorzystywane do ochrony różnego rodzaju nieruchomości, więc nie dziwi to, że jest tak szeroki wybór środków. Każdy może wybrać sobie takie bramy, jakie akurat potrzebuje. Inne będą do użytku komercyjnego czy przemysłowego, a inne do własnego domu.

Bramy przemysłowe rolowane mają różne modele

Bramy przemysłowe rolowaneBramy wjazdowe do korporacji mogą się znacznie różnić od tych na własną posiadłość. Te do domu mogą być na przykład w różnych bardziej fantazyjnych kolorach i często mogą się okazać mniej wytrzymałe niż te używane w firmach. Brama wjazdowa nie musi być przecież nudną i szarą powierzchnią. Niemniej jednak wiadomo, że w przypadku przedsiębiorstw, zależy im raczej na wrażeniu profesjonalizmu, więc nie będą używać bram we wszystkich kolorach tęczy. Inne rodzaje bram to na przykład bramy przemysłowe rolowane. Jak sama nazwa wskazuje, rolują się one. Podciąga się je po prostu do góry. Taka brama rolowana wygląda dość estetycznie. Zamykane i zabezpieczane są w ten sposób dodatkowo garaże i inne przestrzenie. Poza tym mamy też bramy segmentowe. One są używane raczej wyłącznie w dziedzinach przemysłowych czy ewentualnie innych, ale na pewno nie w domach. Bramy segmentowe może mieć remiza strażacka. Mogą być wyposażone w drzwi, ale niekoniecznie. Jest też brama przemysłowa, która jest w zasadzie szerszą kategorią, do której zaliczają się wspomniane bramy segmentowe. Teraz widzimy mniej więcej, jakie można wybrać bramy.

Tych rodzajów jest z pewnością więcej, ale te wymienione już pokazują w miarę różnorodność, a na tym nam zależało w tym krótkim artykule. Następnym razem być może omówimy inne rodzaje bram. Wiadomo, że do przemysłu będą one inne niż do użytku w domu jednorodzinnym czy w biurowcu.