Bonsai w ciekawych doniczkach

Bonsai w ciekawych doniczkach

Uprawa drzewka bonsai wbrew pozorom jest dość trudna i trzeba się postarać o to, by wszystko poszło tak, jak powinno. Drzewka tego typu muszą mieć odpowiednie doniczki, ponieważ dzięki temu nabierają dodatkowych walorów estetycznych. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że estetyczne i ciekawe drzewko bonsai można sprzedać nawet za kilkanaście tysięcy złotych. To bardzo duży zysk.

Doniczki do drzewek bonsai

doniczki do bonsaiDoniczki do takich drzewek są przede wszystkim płaskie. O to chodzi, ponieważ wtedy drzewko bonsai wygląda dużo lepiej. Doniczki do bonsai mogą być stylizowane na wiele sposobów. Niektóre są drewniane i nierówne, aby w połączeniu z drzewkiem stwarzały makietę prawdziwego drzewa na łonie natury. Są jeszcze doniczki do bonsai ceramiczne. Mogą one mieć rożne kształty. Ludzie do tego dodają różne inne przedmioty mające sprawić, że cała kompozycja będzie wyglądać lepiej. Doniczki najlepiej zamawiać u osób, które je wykonują. W ten sposób będziesz mógł opisać, a nawet zaprojektować własną doniczkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że doniczka powinna być mocna i odporna na wodę i pleśń. Dzięki temu nie będzie trzeba przesadzać drzewka, co mogłoby być da niego dość niebezpieczne, zwłaszcza jeśli przez długi czas jest ono w jednym miejscu. Mi najbardziej podobają się ceramiczne doniczki białe. Można z nimi stworzyć bardzo ciekawą kompozycję, zwłaszcza jeśli poziom gleby jest wyższy, niż krawędź doniczki.

Doniczki do drzewek powinny być dopasowane do tego, jakiej wielkości ma być Twoje drzewko bonsai. Wiadomo, że może ono być bardzo duże, nawet na dwa metry. Lepiej jednak hodować drzewka, które bez problemu zmieszczą się w domu. Na takie drzewka bonsai o wiele łatwiej jest znaleźć klientów, nawet jeśli chcesz je sprzedać za dużo większe pieniądze.

Close Menu