Aranżacja parapetu

Aranżacja parapetu

Dla większości z nas, to jak wyglądają nasze domy ma bardzo duże znaczenie. Zwracamy uwagę na kolory, meble i artykuły dekoracyjne. Chcemy, żeby wszystko do siebie idealnie pasowało i najczęściej podążamy za jednym kierunkiem stylistycznym. Pod tym względem wybór jest bardzo duży. Możemy bowiem zainspirować się klasyką, industrializmem, minimalizmem, stylem skandynawskim, glamour i wieloma innymi gatunkami.

artykuły dekoracyjneJeśli chodzi o dekoracje wnętrz, to najczęściej mamy konkretną wizję. Należy do niej tylko dobrać odpowiednie dodatki i gotowe. Jeśli jednak chodzi o aranżacje okien i parapetów, to pojawia się pewien problem. Trudno jest dobrać firany i zasłony tak aby z jednej strony były nowoczesne, a z drugiej funkcjonalne. Jeśli do tego mamy odsłonięte parapety, to nie wolno nam także zapominać o ich aranżacji. Jakie zatem dodatki do wnętrz można wykorzystać na parapetach? Oczywiście jednym z często wybieranych rozwiązań są kwiaty doniczkowe. Mogą one dekorować parapety w sypialniach, kuchniach i salonach. Wybierając doniczki starajmy się, żeby wszystkie były jednakowe lub bardzo do siebie podobne. Poza kwiatami na parapetach możemy stawiać również ramki ze zdjęciami, lampiony i romantyczne świece.

Jeśli chodzi o latarnie i lampiony, to jest to ostatnio bardzo modny trend i wybór takich gadżetów jest ogromny. Możemy znaleźć duże i małe lampiony, mogą być one drewniane, metalowe, szklane lub porcelanowe. Jeśli zestawimy je z pasującymi świecami, to nasz parapet zyska na nowoczesności.